Erol Aksoy’u kolundan tutup hariç attılar!

Türkiye ’nin batık vezneci operasyonları ile tanıdığı Artırım Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), ilginç bire bir uğraş ile çalkalanıyor

Star gazetesinden Hüseyin Özay ’ın haberine göre TMSF yöneticilerinin önünde gerçekleşen kavgada Gül, Aksoy ’u kolundan yilbik kat odasından zorla çıkardı. Toplantıda bulunanların verdiği bilgiye göre TMSF ’deki cidal şöyle gelişti:

Fenomen Kurban Bayramı öncesinde gerçekleşti. Cine5 ’i satın kabul etmek isteyen TİKAD Başkanı Nilüfer Endişe, teklif vermeden evvel kanalın çarkıt sahibi Erol Aksoy ile gelişigüzel TMSF Başkanı Gül ile görüşmeye gitti.

Bazen TMSF yöneticilerinin de amade bulunduğu görüşmede Gül, Aksoy ’a, “Tığ Nilüfer Bayan ’a termin verdik, sen münasebet geldin. Mal mı getirdin yoksa” dedi. Aksoy bile kanalın hukuki durumunu ahbaplık etmek amacıyla geldiğini, şirketlerine haksız yere umum konulduğunu söyledi. Bunun üzerine Gül “Şükür deri oturduğun evi almadım” dedi. Aksoy bile “Biricik evim kaldı, onu üstelik mı alacaksınız” diye çıkıştı. Gül “1 bilyon dolar batırmış aynı kayırıcı anca bir evde oturamaz” diye Erol Aksoy ’un sözlerine aksülamel gösterdi.

Gül ile Aksoy arasındaki çapraz atışma aynı süre daha sürdü. Tartışmanın büyümesi konusunda, TMSF Başkanı Gül, Aksoy ’un kolundan tutarga, dışarı çıkmasını istedi. Aksoy birlikte “Dokunma bana, sen beni kovamazsın” diye bağırdı. Karşı odasındaki bağrışmalar, başkanlık katının koridorlarında duyuldu.

Odada bulunanlar Gül ile Aksoy arasına iletilmek istedi amma ortamı sakinleştirmeyi başaramadılar.

Aksoy, tartışmanın ardından rahat odasından ayrılırken, TİKAD Başkanı Bulut da TMSF Başkanı ile güdük bir musahabe yaparak kendisini muntazır Aksoy ’un yanına gitti. Aksoy, olayı hatırlatmamız üstüne, konuyla ait temas etmek istemediğini belirterek vakit kaybetmeden ’haddinden fazla üzgün ’ olduğunu rapor etti.

Bir Cevap Yazın