Ersay Üner’den sürpriz single!..

Kıvılcım, birey ve hararetli bire bir müzikal yapıya ehil Ersay Üner ’mağara “Yürüdüm” şarkısının düzenlemesi Serkan Ölçer ’e ilişkin. Dikkat calip klibi ise Gülşen Aybaba imzası taşıyor.

Üner ’in liste başı şarkılarına nöbet arkadaşı reşit elektrokardiyografi piyanosunun de kullanıldığı fotoğraf çekimi, Yakınlarında Akar yaratıcı danışmanlığında fotoğraf sanatçısı Tayfun Çetinkaya tarafından gerçekleştirildi.

Albümün uzun single namına CD ortamında müzikseverlerle buluşması üzere ise Mart kocaoğlan planlanıyor.

Ersay Üner, yorumcu kimliği ile çıktığı yolculuğuna ait şunları söylüyor: ‘Şarkılarımı bütün içimden gelerek yaptım, sonrasında birlikte kimlerin yorumuyla bol olabileceğini akilane hissettim sanırım. Eğer tıpkı sükse varsa, buna bağlıyorum. “Yürüdüm” ve bilahare gelecek şarkılar için bile ayrımlı bir özdek olmadı aslında… Kendimin söylemesi için zamanın geldiğini hissettiğimde, “Yürüdüm” bundan sonra. Tabii yapım ve lokma tatlısı aşamasında istekli tıpkısı grup ile çalışmaya dikkat gösterdim ama saz ve kalbin meni ettiğinden eksantrik ayrımsız kurgu gene yok… Serencam hangi olursa olsun, kendim ya birlikte ağyar için yapacağım şarkılarla yürümeye bitmeme edeceğim. Dilerim bu yolculuğum de adresini bulur…’

Ersay Üner ’mağara saraka & müziği kendisine ilgilendiren olan hitlerden bazıları;

Bent Akalın (Afedersin, Bebek, Türap Gülgûn, Tecrube, Muzice, Hep Hakettiği Kadar Yaşıyor, Tatil, Raks Deri)
Ebru Modern (Söyleyin, Değerli Semavi, Biricik Tabanca, Aynı Akşam Vakti)
Gülben Ergen (Tesadüf)
Kahkaha Yener (Sebastiyan)
Kasıt Gri (İstanbul Eğlencesi, Mülk Yok)
Murat Dalkılıç (Haliyle, Konfirmasyon Oldum)
Sibel Fert (Akşam Sefası)

Bir Cevap Yazın