Ertuğrul Özkök: ‘Cenazemi kiliseden kaldırın’

Vatan’ın haberine bakarak 20 yıl boyunca Özgürlük gazetesinin Umumi Im Yönetmenliği’ni işleyen ve Doğan Holding umumi heyet üyesi olan Gazeteci Ertuğrul Özkök, “oyalamaca” isimli blogger’ın kendisiyle gerçekleştirdiği söyleşide azrail meşruhat yaptı.

“CENAZEM KİLİSEDEN KALDIRILSIN”

“Tek özlük cenazenizi hayalet ettiniz mi? İnsanlar nasıl giyinmiş bilfarz? Hava kuşkusuz benzeri albeni?” sorusuna enteresan tıpkı cevap veren Özkök, şunları söyledi;

“Ettim! Tıpkısı biricik madde istiyorum, karıma de söyledim. Birincisi kilisede yapılmasını istiyorum. Camideki cenaze geleneğini beğenmiyorum. Tek beğenilen gelmiyor bana. Allah’a inanıyorum. Müslümanım amma müslümanlığın öz içre farklı dinleri da barındırdığını biliyorum. Müslümanlar gidip kilisede salat da kılabiliyor neticede. Dolayısıyla benim cenazem de bir kiliseden kaldırılabilir diye düşünüyorum. Evire Çevire ayrımsız kilisede ve yurt düzeni içre, arkadaşlarımın bile kravatlarını takarak, derli toplu benzeri şekilde vadi almalarını ve hakkımda fena hâlde şeyler söylemelerini umuyorum.”

Bir Cevap Yazın