Ertuğrul Özkök için 5,5 sene kodes istemi!

Bugün’den Cihan Acar’ın haberine bakarak Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök karşı, geri yayınlanan ‘Utan Ulan Balaban Kayırıcı ’ antetli yer yazısında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ’a taşlama ettiği gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı ’nın re’sen başlattığı soruşturma davaya dönüşürse Özkök, 5,5 sene hapis istemiyle yargılanacak.

Özkök, yazısında Bodrum sahiline cesedi vuran Suriyeli çocuktan yola çıkarak, bu ve ayrımsız olaylara sebep olduklarına inandığı güç ve toplumları beşer vermeden güç ifadelerle eleştirmişti.

ÖFKEM DÜŞMANLIĞA ÇEVRİLDİ

Hakkında sormaca açılmasını Özkök şu sözlerle değerlendirdi: “Ego Cumhurbaşkanı katil diyecek kadar bizatihi esbak benzeri kayırıcı değilim. Ben öyle ayrımsız özdek demedim. Benim kastettiğim terör örgütleri. Küçücük tıpkı yavru cesedi var beyninde. Dünden beri çevremdeki bilcümle herkes ağlıyor. Bu öfkemi aynı düşmanlığa çeviriyorlarsa daha ne yapayım?

KIZIM VE EŞİM AĞLADI

Benimki insancasına aynı öfkedir. Bunu kalkıp cani diyerek verdiler. Hakeza tıpkısı olayın yegâne mi katili olur? Hakkımda bugüne büyüklüğünde ayrımsız bir tane hakaret davası açılmadı. Bir çocuk cesedi gördüm ego. Kızım ve eşim ağladı, ego ağladım. Ego kimseye kıyacı demedim.”

Bir Cevap Yazın