Ertuğrul Özkök: ‘Zürih’teki şeytan Erol Simavi idi’

ULULUK ÇAPA: Özal ’ın size bahsettiği İsviçre ’deki iblis ki?

ERTUĞRUL ÖZKÖK: Ego Özgürlük ’mağara Ankara temsilcisiyken Özgürlük ’mağara manşetinde aynı abece yayınlandı. Bir kağıt meselesi yüzünden. Erol Simavi vergilerden şikayetçiydi. Erol Bey ile Özal ’ın arası az buçuk bozuktu. Daha sonradan Özal beni aradı. Sonraları Başvekillik konutununa gittim. Ben çokça üzgünüm etmek isterken O, bu alfabe çıktı diye Turgut Satış beni siler diye niteleyerek düşünme dedi. (Ciddi Komutan ’i kastederek) O İstanbul ’daki iblisle Zürih ’teki Iblis apayrı sen başkasın… Ne antlaşma ararsan telefonuna çıkacağım dedi ve ölene kadar öyle oldu. Yani Zürih ’teki şeytan Erol Simavi idi.

İ.Ç : Hala Özgürlük ’mağara adsız sansız genel kitap yönetmeni olabilir misiniz?

E. Ö.: Hiç cins mi öyle bir molekül sen düzgüsüz misin? Benim karakterimde bulunmayan öyle tıpkısı molekül.

Kerem Çapa: Muazzez Saika ile hapisten çıktıktan sonraları geçmiş siz görüştünüz. Yaşadıklarınızı yazdığınız yazının hemen ertesi günü Saika hakeza aynı husus yoktur dedi. Cüneyt Özdemir bile bu gazetecilik değildir dedi. Siz mi doğruyu yazdınız yoksa Eren Sebep mı sizi beyhude yalanladı?

Ertuğrul Özkök: Bak Hıristiyanlıkta bir laf vardır: “Bırakın ölüler, ölülerini gömsünler” diye niteleyerek. “Ashes to Ashes, Dust to Dust”, “Yer toprağa, küller küllere” diye. Ego Ermiş Satış ’i haddinden fazla takdir ediyorum. Çok balaban haksızlıklara uğradı ve bibi bu haksızlıklarla savaş ediyor. Dolayısı ile ego hakeza tıpkısı ortamda diyorum ki Eren Koca haklıdır.

ERTUĞRUL ÖZKÖK: FRANSA ’EVET YETIŞEK IÇIN GİTTİĞİMDE

BEN ÇOKÇA MEBZUL KUPÖRÜM, TERZI. GECELEYIN BEKÇİLİĞİ YAPTIM. SONRALARI AYRIMSIZ KONFEKSİYON ATÖLYESİNDE KUPÖRLÜK YAPTIM.

GÜPÜR TAŞIDIM. GÜPÜR KESMEYİ BİLİRİM YANİ O YÜZDEN BILE MODA ÜZERINE BİLGİLİYİMDİR.

ELBISE DİKMEYİ BİLMEM, KESMEYİ BİLİRİM BENZERI DAHI ÜSTÜNE KONUŞMAYI BİLİRİM..

 IZZET ÇAPA: EŞİNİZLE SIK ÇARPIŞMA KADIR MİSİNİZ?

ERTUĞRUL ÖZKÖK: ÇOKÇA FAZLA KAVGAMIZ OLDU. BEN BIRLIKTE O DAHI KISKANÇTIR. BENİ MICK JAGGER ’A BENZETTİĞİ ÜZERE EVLENMİŞ…

ULULUK ÇAPA: EŞİNİZLE KAVGALARINIZDAN BAHSEDİLİRKEN YILLARDIR SİZE FIRLATTIĞI DUVARI 7 CM DELEN BIRE BIR KÖMÜR ÜTÜSÜNDEN BAHSEDİLİR, NEDEN BUNU FIRLATTI TEK ANLATMADINIZ?

ERTUĞRUL ÖZKÖK: BITTABI KIM KISKANMIŞTIR AYRIMSIZ MOLEKÜL YÜZÜNDEN,

ŞEVKET ÇAPA: KAŞINIZ GÖZÜNÜZ HIÇ OYNAMADI MI? BAMBAŞKA BİRİNE BAKAMADINIZ MI?

ERTUĞRUL ÖZKÖK: HAYATTA YERYÜZÜ SEVMEDİĞİM KELİMELERDEN BİRİ ÇAPKINLIK. 42 YIL EVLİ YAŞAMAK BENZERI BAŞARIDIR. EVLİLİĞİMİZDE SAYGI, VAZGEÇİLMEZLİK, KUMA YAŞANMIŞLIK VAR. KARIMIN BENİ TECEZZI EDECEĞİ FİKRİNİ ERIŞMEK DA İSTEMEM. AYRIMSIZ BIRÇOK EL BEN GİDİYORUM DEDİ AMA GİTMEDİ..

IZZET ÇAPA : GENEL YAYIN YÖNETMENLİĞİNDEN AYRILDIKTAN SONRALARI MAAŞINIZDA BIR AYRIM OLDU MU?

ERTUĞRUL ÖZKÖK: HAYIR OLMADI. AYNI MAAŞI ALIYORUM

ZEKI DEMİRKUBUZ ’UN “EFSANEVI MEZARLIĞINA GÖMÜN BENİ” AÇIKLAMASINA HANGI DİYORSUNUZ?

ERTUĞRUL ÖZKÖK: BENİM AMACIYLA CENAZE BENZERI İNSANA GÖSTERİLECEK SAYGININ GENIŞLIK YÜKSEL OLMASI GEREKEN YERDİR. CENAZEMDE MAHLER ’IN 5. SENFONİSİNDEN BIRE BIR GÖZ ÇALINMASINI İSTİYORUM. VASİYETİM HAYVAN MEZARLIĞINA DEFNEDILME MESELESİNE GELİRSEM, İNSANLAR HAYVANLARA YAPILAN MUAMELEDE BÖYLE DERIN AYNI HUSUS HİSSEDİYORSA, TEPKİSİNİ İSTEDİĞİ KABILINDEN GÖSTEREBİLİR. ÖLDÜKTEN SONRA YAKILMAK BIRLIKTE SERBEST BIRAKILMALI. BEN DE EFSANEVI MEZARLIĞINA GÖMÜLEBİLİRİM. KEDİMİN YANINA GÖMEBİLİRLER…

ŞEVKET ÇAPA: ÖZAL ’IN SİZE BAHSETTİĞİ ’İSVİÇRE ’DEKİ IBLIS ’ KIM?

ERTUĞRUL ÖZKÖK: EGO HÜRRIYET ’MAĞARA ANKARA TEMSİLCİSİYKEN HÜRRIYET ’MAĞARA MANŞETİNDE BIR YAZI YAYINLANDI. BENZERI KAĞIT MESELESİ YÜZÜNDEN, EROL SİMAVİ VERGİLERDEN ŞİKAYETÇİYDİ… EROL SATIŞ İLE ÖZAL ’IN ARASI AZ BUÇUK BOZUKTU. DAHA  SONRALARI  ÖZAL BENİ ARADI. SONRA BAŞBAKANLIK KONUTUNA GİTTİM, BEN ÇOK ÜZGÜNÜM SÖYLEMEK İSTERKEN O; “BU YAZI ÇIKTI DIYE TURGUT EŞ BENİ DA SİLER DIYEREK DÜŞÜNME” DEDİ. (PAHAL BEY ’İ KASTEDEREK) O İSTANBULDAKİ İBLİSLE, ZÜRİH ’TEKİ ŞEYTAN APAYRI SEN BAŞKASIN… NE DEVIR ARARSAN TELEFONUNA ÇIKACAĞIM DEDİ VE ÖLENE BÜYÜKLÜĞÜNDE ÖYLE OLDU. YANİ ZÜRİH ’TEKİ ŞEYTAN EROL SİMAVİ İDİ

İ.Ç : BIBI HÜRRIYET ’IN BILINMEZ YAYIN YÖNETMENİ GIBI MİSİNİZ?

Ö: ON PARALIK MÜMKÜN Mİ ÖYLE BIRE BIR HUSUS SEN ANORMAL MİSİN? BENİM KARAKTERİMDE NAMEVCUT ANCA BIR HUSUS

İ.Ç. : AYDIN DOĞAN ’IN A TAKIMI DIYEREK BIR ÖZ VARDI… TEMAS YIL GİDERKEN BU YIL NE OLDU DA RODOS ZİYARETİNDE AHMET HAKAN, METEHAN MIR, VE ENİS SATIŞ VARDI ÜSTELIK SİZ YOKTUNUZ?

 Ö: AHA BAK TWİTTER PALAVRALARINDAN BİRİSİ BIRLIKTE BU. EGO ÜSTELIK ORADAYDIM.

 İ.Ç : O TOPLANTIDA VARDINIZ YANİ

Ö: TOPLANTI DEĞİL, AYDIN DÜŞÜNCE TEKNESİYLE GİTTİK. ÇEKİLEN FOTOĞRAFTA BEN KENARDA OTURUP GÖRÜNMEDİĞİM IÇIN BENİM ORADA OLMADIĞIMI SÖYLEDİLER BEN DE VARDIM DEMEDİM. AYRICA OLSAM NE PEKI OLMASAM NE EVET.

 İ.Ç. : O ANTLAŞMA AHMET HAKAN ’IN HATASI, TIĞ TWİTTERDA ONUN ATTIĞI RESİMLERE BAKTIK

 Ö: IHTIMAL O FOTOĞRAFI EGO ÇEKTİM, NEREDEN BİLİYORSUN

Azamet ÇAPA

Bir Cevap Yazın