Erzurum’da cinnet faciası!..

Habertürk’te vadi kayran habere bakarak görüngü, esbak saat 18.00 sıralarında Erzurum’un form Yakutiye ilçesi Endüstri Mahallesi Saika Beyazıt Camii uğrunda meydana geldi. Zekerye Abiş, eşi Menşure Abiş ile 2 kamer geçmiş ayrı yaşamaya başladı. Zekerye Abiş, eşinin akrabası olan bire bir can ile ilişkisi olduğunu ve oğlu Söz’ın da bu dirilik ile alışmışlık kurduğunu öne sürdü.

Abiş, camiden sâdır evli ve 2 çocuk babası, oto endüstri sitesinde çalışan oğlu, 31 yaşındaki Alay Abiş’in yolunu keserek, “Sen annen ile gelişigüzel faal insan ile şüphesiz alışkanlık edersin?” diye elindeki tabancanın tetiğini çekti. Kortej Abiş ciddi yaralandı. Abiş, ihbar üzerine mevrut ambulansla irsal edildiği hastanede kurtarılamadı.

Zekerye Abiş, Bayram Abiş’e ate ettikten sonradan tahminî 400 metre uzaklıktaki yatalak ve buğulu annesi Saniye ile babası Kadir’in oturduğu eve gitti. Kıya üstüne harekete güzeşte polis ekipleri, Zekerye Abiş’in babasının evinde olduğunu belirleyerek operasyon düzenledi. Abiş, kendisini görmek amacıyla evi muhasır polislere, “Arzu girerseniz yara ederim. Ana ile babamı dahi öldürürüm” dedi.

POLİS 9.5 SAAT INANDIRMA ETMEYE ÇALIŞTI

Aralarında özel harekat polislerinin da bulunduğu çokça sayıda polis güçleri Abiş’in asıl ile babasını emanet aldığı bir tane katlı kondu evi abluka altına aldı. Hava sıcaklığının sıfırın altında 1 dereceye düştüğü gecede polisin kestirmece 9.5 saat ikna etmeye çalıştığı Abiş, oğlunu öldürdüğünü ve konfirmasyon olmayacağını söyledi. Özel Harekat timleri, 04.10’birlikte Abiş’in bulunduğu eve operasyon düzenledi.

Hususi Harekat polislerinin kapıyı kırıp eve girdiğini gören Abiş, tabancayı başına dayayıp dokunaklı etti.
Ciddi yaralanan Zekerye Abiş’e olay durumunda bekleyen 112 Acil Servis ekipleri engelleme etti. Sedyeye konularak ambulansla Atatürk Üniversitesi Yakutiye Araştırma Hastanesi Evgin Servisine kaldırıldı. Abiş yapılan kül müdahaleye karşın kurtarılamadı.

Abiş’in sersem aldığı ana ile babasının afiyet durumunun dolgunca olduğu açıklandı. Mahalle sakinleri, polisin inandirma çabaları ve operasyonunu yaktıkları ateşli başında ısınarak izledi. Ailenin yakınları Zekerye Abiş’in ruhsatsız cebe bulundurmak suçundan bir nice nöbet şikayet edilmesine karşın gelişigüzel defasında erkin bırakıldığını öne sürdü.

Bir Cevap Yazın