Eş ve kadına yol büroları 81 ile yayılıyor

Bakir Asır’dan Erkam Çoban’ın haberine göre Ev ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca planlı uygulama uçman bölgelerden sonra 81 ilde başlatılıyor.

Il güvenlik müdürlükleri bünyesindeki Cinayet Kısım Amirlikleri koordinasyonunda savaşım fail emniyet teşkilatınca, elan aktif sonuçlar almak için konunun uzmanlarının görev yapacağı seksiyon amirlikleri karı içi şiddeti geciktirmek amacıyla görev yapacak.

Mail ayrımsız zamanda tüm illerde hayata geçecek proje ile eş içi ve kadına yönelik çabukluk olaylarına ilişik veriler incelenecek, mücadeleye çevrik stratejiler geliştirilecek, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dayalı Kanunun etken uygulanması ve koordinasyonu sağlanacak.

Karı ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hesaplı ve Itimat Umumi Müdürlüğü’nün bile hissedar alım olarak düz aldığı proje kapsamında ocak içi ve kadına alın şiddetin değme türlüsü ile ilgilenecek olan vahit bu konuda olgun personeli ile engelleyici olma görevi üstlenecek. Ilk etapta, 500 mürebbi personelin yetiştirildiği projede kurulan çağ amirliğinde etkin memurin tutmak üzere illerde düzenlilik, 155 polis güçleri ihbar hattı, topluluk destekli polislik ve koruma hizmetlerinde fariza işleyen 140 bin personele, konuyla ilişik eğitim bilimi verilecek.

Bir Cevap Yazın