Eşcinsellerden Osman Sınav’a reaksiyon

Eşcinsellere yönelik ayrımcılık ve şiddete özen calip LGBTT örgütleri, Imtihan ’ın açıklamalarının eşcinsellere müteveccih düşmanlığı kışkırtacağını belirttiler, Imtihan ’ın eşcinsellerden özür dilemesini istediler:

“Eşcinseller, ’genel ahlak ’ kodları üzerinden dinamik heteroseksist sosyal uyum tarafından dışlanırken, nefret cinayetleri sonucu öldürülürlerken, istihdam ve terbiye alanlarında ayrımcılıkla karşılaşırken, Osman Sınav ’ın eşcinseller hakkındaki sözleri, toplumun sair kesimlerini eşcinseller aleyhine kışkırtmakta ve antagonizm yönünde kımıldatma etmektedir.

Sokak ortasında cinsel yönelimleri cihetiyle nefret suçlarına maruz mütezayit eşcinsellere müteveccih bu sözler, çarpık çurpuk bir fikir beyanı olarak kabul edilemez. Osman Imtihan, tiksinme söylemi üretmiştir ve homofobisini bulutsuz sergilemiştir. Halihazırda homofobik ayrımcılık ve yol pratiklerinin gen şekilde eşcinselleri maksat aldığı ayrımsız sosyal akort içerisinde Osman Imtihan ’ın bu sözlerinin, artık eşcinsellere yönelik gerçekleşecek nefreti körükleyeceği açıktır.”

“KILIÇ HASET” DİZİSİNDEKİ SAHNEYİ IZLEMEK ÜZERE TIKLAYIN

“Kılıç Günü” dizisinin yapımcısı Osman Sınav, 20 Ilkgüz ’üstelik HTMagazin ’bile Mustafa Büyüksipahi ’ye verdiği demeçte, Tığ Günü dizisinde iki erkeğin yarı kemiksiz aynı yatakta bulunduğu fon ile ilgilendiren yerine konuşmuştu…

Osman Sınav hangi demişti?

“Bu sahneleri provoke gayeli kullanmadık. Hakeza benzeri amacımız olsaydı başlangıçta görselleri basına verirdik. Hikâyemizde Firavun ’un sarayından bahsediyoruz. Firavun ’un sarayında hakeza şeyler vardır. Bunlar gerçektir. Ira tanımlaması yapıyoruz.

İyiliği, hep güzelliğiyle gösterebilmek üzere karanlığı da bilcümle çıplaklığıyla tavzih etmek lazım. Yoksa ’bereketli ’ hissedilemez. Sığ kalır.

Tığ kimsenin cesurluk edemediği şeyleri göstermeye çalışıyoruz. Ahlâksızlık propagandası yapmıyor, tersine o tip insanların profilini sergiliyoruz. Bu kişiler ve ahlâksızlıklarını gösterebilmek için aktöre sınırları dışına çıkmadan benzeri şeyler yapmak zorundayız.”

Bir Cevap Yazın