Esenlik çalışanlarına 1.420 TL özendirme!

Takvim’üstelik vadi alan habere bakarak kamu çalışanlarının maaşını bayılmak talip bankalar, kesenin ağzını açıyor. Maaşları dağıtacak bankanın belirlenmesi için yapılan promosyon ihaleleri, çekişmeli geçiyor. Son olarak keyif çalışanları üzere yapılan ihaleler yekpare dikkatleri konusunda çekti.

Bursa’da sağlık çalışanları hem 3 yıllık dönem için memnun kaldıkları fiyatta anlaştı hem birlikte bu parayı evvelce alma imkanı elde etti. Gürültülü getiren münakasa, emeklileri birlikte heyecanlandırdı. Teşvik bekleyen emekliler, “Bu akıbet bizim amacıyla mümasil olsun” yorumlarını yaptı.

2 MÜNAKASA YAPILDI

Bursa Afiyet Müdürlüğü ve El Sağlığı Müdürlüğü’nde çalışanların maaşlarını dağıtacak bankanın belirlenmesi için maaş promosyonu ihalesi yapıldı. Bursa Esenlik Müdürlüğü’nde ihaleyi Ziraat Bankası kazandı. Tenkis sonucuna göre; çalışanlar 3 yıl süresince maaşlarını Tarım Bankası’ndan takanak. Vezneci, çalışanlara 3 yıllığına önceden bin 350 teklik verecek.

ÇALIŞAN MUTLU

Bursa Umum Sağlığı Müdürlüğü’nde yapılan ihaleyi ise, El Bankası kazandı. Münakasa sonucuna göre; 3 almanak yapılan bölüm üzere başlarken tevessül etmek amacıyla çalışanlara bin 420 TL ödenecek. Eksiltme sonrası görüşlerini açıklayan Sağlık-Sen Bursa Ofis Başkanı Gökhan Yünkül, “İhaleler fırtınalı ve sağlam geçti. Ferah bire bir denk ve evvelce ifa şartını elde ettik. Çalışanların, bizlerin ve teklif verenlerin memnun kaldığı belirgin, domuzuna tıpkı eksiltme oldu” şeklinde konuştu.

13’ÜNCÜ MAHIYE HEYECANI
İhaleler afiyet çalışanlarını sevindirirken, özendirme muntazır emeklileri umutlandırdı. Alınan sonucun kendileri üzere emsal olmasını isteyen emekliler, şunları söyledi: “Teşvik bizim birlikte hakkımız. Kamu çalışanları gibi bizlere birlikte özendirme ödenmeli. Bankalar tekliflerini sunsun, sunu faziletli teklifi veren bankaya maaşlarımız yatırılır. 3 yıllık çağ üzere bin 420 lira gani tıpkısı ölçü. Birlikte de bunun peşinen olarak verilmesi bizi rahatlatır. Bu sayede 13’üncü maaşa kavuşuruz.”

Bir Cevap Yazın