Eşeysel taciz iddialarıyla gelen ricat!..

Hürriyet’te düzlük alan habere göre İsrail İçişleri Bakanı Silvan Şalom’un hem bakanlık görevinden hem üstelik milletvekilliğinden çekilme ettiği bildirildi.

Incizap kararını mukayyet izah ile duyuran Şalom, “Kısaca 23 sene süresince saylav ve bakan kendisine, adanmışlık duygusu ve inançla halka hizmet ettim. Bunu içtimai ve kamusal meselelerin ilerlemesine müteveccih görev bilinci duygusuyla, arzusuyla yaptım. Geçtiğimiz hafta süresince bu şiddetli olaydan (seksüel taciz iddiaları) usanç geldi. Ailem beni tüm namına destekliyor fakat onlardan ödemeleri maksut bedelin güzel bire bir gerekçesi yok. Bu şartlar altında bakanlı görevimden ve milletvekilliğinden incizap etmeye karar verdim” ifadelerini kullandı.              

EŞEYSEL TACİZ İDDİALARI AYYUKA ÇIKTI

Şalom’un istifası geçtiğimiz günlerde İsrail basınına yansıyan cinsî taciz iddialarının peşi sıra geldi.

Ilk olarak İsrail’in Haaretz gazetesinde çarşamba haset meydan alan tıpkısı haberde, Şalom’un henüz önceki ofisinde çalışan aynı kadının ifadelerine yer verilmişti. Şalom’un kendisine “zorla fiziki temasta bulunmaya çalıştığını” iddia eden eş, resmi suç duyurusunda bulunmayacağını belirtmişti.              

Bu haberin ardından, elan evvel Şalom ile gelişigüzel çalışmış altı kadının daha benzer iddiaları yerli basına yansımıştı.              

İsrail’in 120 sandalyeli parlamentosu Knesseset’te 61 milletvekiline topluluk Binyamin Netanyahu hükümetinde kullanılmamış içişleri bakanının kim olacağı ise elan galiba değil.    

Bir Cevap Yazın