ESIR’üstelik hortum ve yeğin faciası!

CİHAN’da yer düzlük habere bakarak cenup eyaletlerinden Mississippi ’birlikte yeryüzü bir iki 11 emanet ateş hava durumu ve hortum nedeniyle hayatını kaybetti. Alabama eyaletindeyse başat nedeniyle 200‘den çok kere ulaşıma kapandı. Missouri ve New Mexico eyaletlerinde ivedili buut zar edildi. Havaalanlarında hep 1100 ’den çok uçuş bozma edildi. Missouri ve Illinois eyaletlerinde en beş altı 13 güç sellerde yaşamını yitirdi. Texas eyaletinde 11 can hortumlarda hayatını kaybetti. 8 gönül da gayrı eyaletlerde hortum cihetiyle can verdi.

Meteoroloji uzmanları, Amerika ’nın garp eyaletlerinde bitmeme eden şita fırtınası Goliath ’ın ülkenin cenup ve doğusunda egemenlik süren rekor sıcaklarla çarpışmasının incitici çekicilik olaylarına illet olduğunu açıkladı.

Texas ve komşusu Oklahoma eyaletleri, 45 santimetreye kadar kar bırakması beklenen bakir benzeri fırtınaya daha hazırlanıyor. Amerika ’nın doğusundaki eyaletlerdeyse çekicilik sıcaklıkları sezon normallerinin haddinden fazla üzerinde seyrediyor.

New York ’ta ve bambaşka kentlerde birçok kişinin şort ve tshirt ’lerle dışarı çıktığı gözleniyor.

Bir Cevap Yazın