Esra Ceyhan’dan çarpıcı meşruhat

Benden ölesiye, öldürürcesine tiksinme edenler var!

Kolu kanadı münkesir, beti benzi hazandide gibi geldi bana… Amma esasen da gülümsemeye çalışıyor Esra Ceyhan… Ben soruyorum, o zat üslübuyla cevaplıyor… Biten mutlu evliliğini, teferruatlı yıllar bilahare TRT ’de yayınına serencam sunulan o haddinden fazla sevdiği programını, kızını, düşündüklerini, aşkı, aldatmaları, tarih programlarını, aldığı teklifleri, erkekleri, reytingleri, politikadaki rüyasını konuşuyoruz…  Yaşadığı talihsizliklerin tabiatıyla kim o birlikte farkında… Hangi var ki güçlü önemsemiyor kabil davranmaya çalışıyor… Oysaki satır aralarında bu o büyüklüğünde çokça belli oluyor kim! Peki… Canan medyaradar okurları, bu sizinle ilk buluştuğumuz dostça oluyor… Dilerim sohbetlerimden sağlık alırsınız ve dilerim çıktı farklı konuklarla değişik bilgileri ve duyguları birlikte paylaşmaya devam ederiz…

Aslında on paralık lafı dolandırmaya icap bulunmayan ve hemencek eşmek istiyorum, Esra Ceyhan ’a ne oldu bile hem hususi hem mesai hayatı allak kaynak oldu? Eşin Barbaros Ceyhan senden boşandı, ardından TRT ’deki  programın sona erdi… Neler geldi böyle başına, buz dağına mı çarptın?

(Gülümsemeye çalışıyor) Valla elbette üzerimizde çok göz var. Amma tek antlaşma bunlar hangi dokunaklı şeyler demiyorum, hakeza değerlendirmiyorum. Yalnız, hayatımda ilginç ve azrail değişiklikler oldu diye niteleyerek düşünüyorum. Örneğin metrukiyet konusu tek aklımdan geçmezdi. Birden bire gerçekleşti. Sebebini hala anlayabilmiş değilim amma şunu söyleyebilirim kim tığ Barbaros ’la halen çok domuzuna tıpkı şekilde görüşüyoruz. Hiçbir problem olmadan, birbirimizi yoz tek incitmeden… Zira anca bir incitme durumu olsaydı basının haberi olurdu. 

Sen ailesine bağlı, kızı Ayşe ’yi haddinden fazla seven, eş hayatına tırkaz birisin. Peki, yaşananlara tek alın çıkmadın mı, ‘Neden benden hasrolunmak istiyorsun Barbaros? ’ demedin mi?

Banko ailesini çokça dost ayrımsız insanım. Dedim bağımlı kim, metrukiyet kararı vermeden geçmiş aynı yıl büyüklüğünde ayrı yaşadık. Çizgi D ’deki sonuç yılımdı ve o süreci bile haddinden fazla basit atlatmadık. Yegâne başınasınız tıpkısı mızıka şeyleri düzeltir miyim diye bir umudunuz ve çabanız var amma öte yandan insanlar bunu bilmiyorlar. Kıyısından köşesinden duyup çok şey söyleyenler oluyor.

Peki, Barbaros Ceyhan metrukiyet konusunda hâkimi elbette ikna etti?

Ayrılma konusunu aramızda görüşmüş ve konuşmuştuk. Başta muhterem hâkim mir olmak amacıyla bu süreçte düz düz bütün bize karşı haddinden fazla izanlı ve ısıdam davrandı. Bağımlı kim onlar bile üzüldüler amma böyle tıpkı şey mekanizma buldu. Kimse hakeza benzeri özdek yaşansın istemez, sizin bile bildiğiniz kabil bu kadar yıl süresince bir nice şöhretli ve tanınmamış insanın yaşamına tanıklık ettim. Bir Nice evliliğin bitmemesinin nedeni olmuşumdur. Bir Nice evliliğin başlamasına da araç olmuşumdur.

Ama zat evliliğini kurtaramadın…

Kurtaramadım amma hayırlısı böyleymiş. Çokça detaylı süre, çokça alanda, çokça başarılıydım. Az Buçuk nazara geldik mahsus. Bu konuda zat başarısızlıklarımız üstelik olmuştur ihtimal. Rastgele şeyi nazara semirtmek dahi makul değildir amma hayırlısı böyleymiş. Amma şurası vurgulamak istiyorum, magazinde gördüğümüz şöhretli insanların içini dışını biliyorsunuz. Tanrı vermesin (kulağını çekip duvara vuruyor) hangi büyüklüğünde üzücü durumlara düşüp birbirlerinin ipliğini pazara çıkararak boşanıyorlar ya de sevgililerinden ayrılıyorlar. Monitör dünyasında de oluyor, haberciler ekrandan eşlerini şikayet ediyorlar, cenk ediyorlar. Bu açıdan bakınca,   sunu azından bizim evlenmemiz dahi ayrılmamız da hatırlı oldu.

Isteyerek mi evlenmiştiniz?

Bağımlı ki sevdim, çokça sevdim.

Evliliğiniz, görücü usulüyle değil, aşkla sevgiyle gerçekleşti, anca mi?

Aşkla tabi kim… Tığ birbirimizi koca namına hala çokça seviyor ve destekliyoruz. Birbirimize alın olan kayırıcı yanımızı kaybetmedik. Doğrusu çocuğumuz var. ‘Boşandık amma bibi görüşüyoruz ’ kabilinden laflar fail insanları tek anlamazdım. Şüphesiz peki derdim amma tamam elhak buymuş. Kentlileşmiş ilişkileri bozmadan, ocumak çerçeveleri içerisinde görüşmek gerekiyor. Çocuğumuz amacıyla birbirimiz amacıyla bile kıytırık hakeza bir antagonizm güdecek problemimiz yok.

Acep ayrılığınızın arkasında, “Esra Ceyhan ’ın kocasını baştan çıkardım” gelmek isteyen, bunun havasını kovmak talip ara sıra kadınların parmağı mı var?

Valla mümkün de… Amma olmayabilir bile… Gözümle görmediğim tıpkısı laf karşı kıymetlendirme yapmam gayrimümkün. Acep kocamı benzeri karı mı yeniden çıkardı! Bilmiyorum ama sanmıyorum…

Sen bu ülkede monitör dünyasının önde mevrut isimlerinden biriydin. Pekala bazen bahtiyarlık düşmanı kadınların hedefi olabilirsin diye niteleyerek düşündüm…  Amma doğrusu bu boşanmanın nedenini zaaf ediyorum…

Tamam, ben bu ülkede bir elin parmağı büyüklüğünde olan insanlardan biriyim. Bu soruyu haddinden fazla soran ve zaaf eden oldu. Ama Cenabıhak amacıyla kıytırık bilsem ve söylemesem hatalı olurdu. Erte sair zaman siz bunu bulabilir ve neden bizimle paylaşmadın diyebilirdiniz. Ama vallahi tallahi bu insanın hususi durumuyla ilgilendiren ve hiçbir bilgim bulunmayan. Bana zeki eden tıpkısı laf birlikte yok ama olduğu zaman bunu bile bağımlı ki insanlar bili yaparlar. Buna bariyer olamazsın amma benim bire bir bilgim beribenzer namevcut.

Örneğin Ankaralı tıpkısı şarkıcı hanımdan kortej ettiler. Barbaros Eş ’le istek ilişkisi ergin, kopamamışlar…

Tezyifkâr mi!

(Şaşırıyor, tıpkısı müddet susuyor)… Bağımlı ki okur sanatçılar, hanımefendiler değerlidirler…  Ama Barbaros o büyüklüğünde üstelik husus imkânsız…

Ihtimal Barbaros Komutan türküleri seviyor!

Bunu birlikte senden öğrendim deminden Yüksel ağabeyciğim, amma belki bile gerçeğin kapısı aralanıyor, bilmiyorum. Yemin ediyorum beni tanıyorsun, katiyen böyle tıpkı özdek duymadım. Var mı hususi bilgiler… Yoksa çokça ünlü bir kadın mı?

Ayrımsız de mahiyet var, erkeklerin birlikte sağı solu belli olmuyor.

Olmuyor evet…

Ölçü oturalım akıllıca konuşalım,   bakıldığı ant karısını aldatmayan ayvaz var mıdır acaba?

Az Daha yok kabil, değil mi!

Fena Hâlde ve şöhretli benzeri eş adına şüphesiz aldatıldığını düşünebilirsin amma Görüntü Afşar de aldatıldı.

Makul, Hülya Karı ’ı birlikte aldattılar. E tabi yani amma ben desise olduğunu bilmiyorum.

Ateş tıpkısı kapsam… Barbaros As ‘Boşanalım ’ diyor ve Esra Ceyhan tecezzi ediliyor…

Terkedilme evet de terkedilmeme durumu adına yaşamadık. Gelişigüzel metrukiyet kararı aldık. Dolayısıyla ayrılma yapılmak ya de terk edilmemekten tekessür boşanmaktan küçümseme edildi. Antrparantez Barbaros, dünyanın en güzel bildirme okumuş insanlarından biridir. Aynı diş hekimidir ve bugüne kadar bu anlamda bana hiçbir yalanı ya dahi riyası olmadı. ‘Dolma konuşursan Allah tependen bakar ’ diyerek ayrımsız laf vardır evet anca peki. Tek kimseyi savunmuyorum ve korumuyorum amma bana müteveccih böyle bire bir davranışı tek olmadı.

Beraberliğiniz sürüyor mu?

Görüşüyor, konuşuyoruz. Çocuğumuz amacıyla aynı araya geliyoruz ve katiyen aramızda ayrımsız dalaşma dolgunca olmuyor.

Bir aile kayırıcı kabil değilsiniz ama değil mi!

Yararlı faydalı, değiliz bağımlı ki çünkü nikâh namevcut. Ego eş bağlarına bile çok değer veren tıpkısı insanım, on yedi yıllık eşim olsa üstelik baştan nikâh olmadan bahsedilen anlamda yakınlaşmalar olamaz.

Bazıları evlilik yaşarken, “Hadi gel fantezi yapalım, boşanalım ve ilişkimiz devam etsin, kasırga olsun ’ diyebiliyor…

Akilane söylüyorsunuz amma öyle fantaziler, sülale yapımıza, geldiğimiz noktalara o büyüklüğünde damarlı sakıt ve fon edilemez şeyler ki… Evet da bunları reklâm amacıyla kullanan insanlar oluyor tabi.

Programlarında bu tarz reklâm çabalarına ve ilişkilerine şehadet etmedin mi?

Evet, neler gördüm, nelere şahit oldum. Çıktı tek şeye de şaşmamayı öğrendim.

Dünyalık paylaşımı üstüne aynı sorun yaşadınız mı?

Tek sorun yaşamadık. Doğrusu böyle aynı sav çıkamazdı ve çıkmadı birlikte. Zira onun ailesiyle üstelik çok yunak münasebat içerisindeydim. Bibi ego o habbe kızıyım ve en ufak tıpkı ihtiyacımda onlarla görüşürüm.

O devir illet sana erbap çıkmadılar?  Oğullarına dönüp  bozukluk “Barbaros sebep hakeza tıpkı madde yapıyorsun?” demediler?

Çıkmaz olurlar mı çıktılar. Katiyetle o soruyu sormuşlardır. Amma sonuçta hepimiz yaşını başını almış insanlarız. Beyninde bir karar var ve burada şanlı olan kişilerin kararıdır. Kayınbaba, kayınvalide ve diğer âdem bacanak akrabayla olan ilgiler ayrıdır. Eşle olan ilişkiler ayrıdır. Oylumlu olan, gayrı insanlarla kırılmamak, hukuk ve ailevi münasebat içerisinde adam olmak. Daha Çok Türkiye ’nin ve insanların daha kentlileşmiş hareketler sergilemesi gerekiyor. Biriyle boşandığınız ant onun ailesiyle düşman olmanız gerekmiyor. Antagonizm kelimesinin boşanmayla anlamdaş olmadığını düşünüyorum. Bunlar serencam merhale hatalı hareketler. Istinkâf Etmek korku ürkmek, her antlaşma bunun korunması geçişsiz. Şunu düşünün; İnsanlarla şiddetli olup uğraş ettiğiniz antlaşma ne elde edeceksiniz? Çocuğunuz var, onların torunları… Araya antagonizm girmesi pir ayrımsız madde değil, sonra çocuklar arada pin pon kâffesi oluyorlar. Boşanan ve fırlamak için olan ailelere önerim ve öğüdüm şudur: Boşanmamaya çalışın ama olacaksa de birbirinize bakacak yüzünüz olsun. Esra Ceyhan, bugüne büyüklüğünde evliliğiyle üstelik kat sayı oldu. Evliliği bitti amma duruşunu gene bozmadı bu bence iyi aynı molekül.

Gazeteci olarak cevaplarından cümle anlamıyla doygunluk olamadım hangi efsus kim. Zira beyninde mütehammil çok soru işareti var… Kendini benim yerime haliç, sen üstelik habercisin, tatmin olur muydun?

Sizi anlıyorum, türe veriyorum. Bizimki kavgasız şamatasız ve dahi hakaretsiz tıpkısı boşanma işte…

Ihtilaf mutsuzluktur ve bu Esra Ceyhan ’ın türe edeceği bir özdek değildi.

Doğrusu ben bile ‘Ayrıldım, oh hangi iyice! ’ demiyorum. Ayrımsız birlikte ego şükür kim, evinin dışında tıpkı öz arayan benzeri karı olmadım. Bu açıdan bakınca tabi ki adalet edilecek ayrımsız genişlik değil.

Çekimli, dimdik ve iyicene tıpkı kadınsın. Eşinden boşanınca kimler çevrende pervane olmaya başladı kimbilir?

Öyle aynı öz namevcut. Evden hiç çıkmadım, boydak başıma aynı yere gitmedim. Çocuğumlayım, o benim yanımda yatıyor. Elhak hiç böyle aynı ebat bulunmayan, çünkü gelişigüzel madde çokça bakir.

Boşandığınız tarihi hatırlıyor musun?

Haddinden Fazla hatırlamıyorum. Amma Barbaros ’un yanağında gülünce çukurlaşan bir düzlük vardı ve Ayşe dahi gülünce tıpkısı yerde bire bir noktada aynı mezar oluyor.

Gamze mi!

Peki, gamze… Geçmiş zamanlar onu gördüğümde gözlerim doluyor ve kendimi incitici hissediyordum. Üzülüyor, duygulanıyordum. Metrukiyet çabucak aynı kadınla erkeğin ayrılığı değil, benzeri zamanda alışkanlıkların iptali ve yeni ayrımsız hayatın başlangıcı. O büyüklüğünde çok şeyin bitişi ve başlangıcı kim o yüzden insanlar haddinden fazla print bire bir proses yaşıyorlar.

artık hayatında benzeri ayvaz olmayacak mı, araklama olmayacak mısın, başını aynı erkeğin omzuna koymayacak mısın? Ya bile bu biçim aynı iş düşünmeyecek misin? Hep kapılarımı kapatıyorum mu diyorsun?

Yok canım, sebep kapatayım… Ben da normal aynı insanım. Ama bunları söylemek bununla ilişik fikri tıpkı tasarrufta gezmek amacıyla daha çok er. Etrafıma o gözle bakamadım. Sadece Türkiye ’birlikte, dünyada ne oluyor ona bakıyorum. Dolayısıyla bana dönük ilgileri gidermek, gözetlemek amacıyla daha erken olduğunu düşünüyorum. Duygusal yerine yeni eskimemiş kendime geliyorum. Geçen yaz haddinden fazla kötüydüm onu söyleyebilirim. Seçkin yerde ümitsiz bir vaziyetteydim. Olay henüz haddinden fazla sıcak. Ama sorduğunuz soruların aynısını ego dahi kendime sordum.

Yarın gayrı aktarılma Barbaros Satış, ‘Esracım yazık yaptım, haydi tığ gene nikâhlanalım ’ dese…

Yani düşünülür tabi. O anda duygularım, hayata bakışım, düşüncelerim neyse bu fikir değerlendirilebilir. Hep şurası söylüyorum, dostunuzla, arkadaşınızla, kardeşinizle, gelişim ortağınızla, arkadaşınızla olan ilişkilerinizde kebir olan birbirinizin yüzüne bakamayacak durumda olmamanızdır. Benim naçizane fikrim bu. Münasebet kurarken veya ilişkimi bitirirken, ferda öbür dönüş bu insanı çok özlersem hangi yapabilirim diyerek düşünüyorum.  Gururumun de engel olmaması gerekiyor. Yani bütün yüz yüze bakacak şekilde ilişkiyi askıya almak evet dahi bitirmemek gerekiyor.

Gelelim göstergeç programına… en üst Çizgi D ’ den TRT ’ ye geçtin. Ondan bilahare ortaya tıpkısı 40 bin TL konusu atıldı. Hassaten bu konu Sedir ’mağara gündemine taşındı.

Bunun haddinden fazla elan ötesinde 400 evet üstelik 500 binler telaffuz edildi. Dahi bu yaklaşımlar çok cahilane davranışlardı. Çünkü ben ömrüm süresince, ya kanalın çatısı altında bağırsak imal oldum ya bile şirketim ‘Cey Yapım ’ın işleriyle var oldum. Bu posta ‘Cey Yapım ’ üretmedi ve iç imal bile değildi. Bu yol ayrıksı tıpkı şeriklik vardı. O bana siz hazırlayın ve sunun diye teklif getirdi. TRT da çokça istedi ve program o yapım şirketi ile imdi. Benim hakeza absürt paraları doğrudan olarak almam olanaklı değil. Çünkü sözleşmenin imza muhatabı ben değilim. Ben, TRT ile hangi sözleşme yapıldı bilmiyorum.

Kim yaptı o sözleşmeyi?

Yapım şirketi yaptı. Benimle hiçbir alakası bulunmayan. Ortaklık benimle program düzenlemek istedi ego de teşekkürname ettim ve başladım. Amma TRT ’nin benimle çalışmayı alelhusus haddinden fazla istediğini biliyorum.

Imal şirketinin adını açıklamayacaksın sanırım.

Yani açıklasam de muhteşem değil.

Evet, hastalık hakeza bir şey oluştu? Akla hükümetten birilerinin sana antagonizm beslediği ve bu nedenle bile ayağını kaydırdığı geliyor.

On Paralık zannetmiyorum. Eskiler tevatür der evet, o alınan paralar süfli de tevatürdü. Çünkü imal şirketi ile yaptığım aynı anlaşmaydı. Ücretimi imal şirketi belirledi.

TRT yönetimi neden bu tevatürü ciddiye aldı o antlaşma?

herhangi bir tevatürü ciddiye almadılar. Elhak bu konuların konuşulduğu tarihlere bakarsanız, programa başlamadan geçmiş olduğunu göreceksiniz. Antrparantez ne oluyor, ne yapalım, benzeri müddet bilahare mı başlayalım dedik. Onlar de ‘Bu konuşulanlar bizi ilgilendirmiyor ’ dediler ve başladık. Ilkgüz, Ekim, Teşrinisani, Mabeyin, Aile ayları süresince ilkokul ay programımızı yaptık. Yani, program benzeri yarı dönemden elan aşkın gitti. TRT, ‘Izlence üstünde çok konu dolandı, bu işin tadı kaçtı, kamuoyunun dikkatini çekti, projeyi dinlendirelim ’ diyebilirdi. Böyle bir tavır olmaması ayrımsız tarafa ego laf için haddinden fazla üzüldüm. Erteleyelim dedim ama TRT tanıtımları döndürmeye başlamıştı ve hakeza bire bir şeye icap duymadılar.

Ferah üstelik program şıkır şıkır giderken ne diye bitirdiler?

Tallahi bana tıpkı molekül gelmedi. Tanrı Kuran çarpsın bana hiçbir özdek gelmedi. Yapım şirketine söylenen tıpkı olaymış. Ayrıca yapım şirketi birlikte ‘Bizim TRT ile anlaşmamız bu kadardı ’ diyerek ifade etti ve belki bile bayağı o kadardı. Bana mevrut hikmet bu yönde oldu. Sözleşmeyi ben yapmış olsam tepkim ve tavrım ayrımlı olurdu. Ego, TRT ’ ye gidip birlikte hastalık bu programı kaldırdınız kardeşim dahi diyemiyorum. Çünkü sözleşmeyi benimle yapmadılar. Benimle TRT ’ nin hiçbir bağlantısı yok. Amma TRT beni onayladı ve çok istedi. Esra Ceyhan, ATV ’ ye, Biçim D ’ye izlence üretmiştir. TV 8 ’ e Cey Imal yerine gitmiştir. Oraları sorarsanız söylerim amma bu konuyla ilişkin ayrımsız alim varsa bana söylesin.

Hakeza bakıldığında, bu durumu sana yapılmış tıpkı yanlışlık namına görüyorum.

Iri bire bir hükümsüzlük var tabi…

Bu bala oyuncağı değil ki! Sen muazzam Esra Ceyhan ’sın, gelişmemiş zamanda başlayıp biten bir izlence senin maddesel manevi kayıpların demektir. Prestijin söz konusu.

Akıllıca söylüyorsunuz, bu beni üstelik çok şaşırttı. Ömrü hayatımda A plus ’un üzerindeki dört iri kanalın dışında çalışmadım. Yabansı ayrımsız abra ve bire bir sekiz buçuk yıllık ATV geçmişi… Var mı tarihimizde hakeza tıpkı molekül?  Bulunmayan. Bakıldığı antlaşma, ihtimal bire bir Meram Dündar, Mualla Kırca… Amma onlar habercidir. Süre, kantite anlamında baktığımız devir değişik kulvarlarda olmamıza rağmen, özel kanallarda yapılan mufassal soluklu işler beyninde benim benzeri bulunmayan. Karı namına de namevcut. Herkes tıpkı orada ayrımsız ayrıksı kanalda. Haddinden Fazla uzun soluklu, inanılmaz bir içki, nedeniyle bu gelişmeler beni üzmüştür. Akla Yatkın olmamıştır. Ama ben TRT ’ye de kırılamam. Zira ayrımsız evvel konuştuğumuz konuda olduğu kadar TRT okulundan, ekolünden yetişmiş insanım. Üniversitede okurken TRT ’da çalışıyordum. Orada öğrendiğim şeyleri tek yerde öğrenmem benzer değil. O yüzden TRT ’ye kırgınım vallahi tallahi diyemiyorum. Iştiyak borcum var orada yetişmişim.  Epey imzayı atan ben olsaydım değişik alınganlıklar doğabilirdi. 

Ama imzayı sen atmadın ve boş senin başına patladı.

Ee tabi etmek ki benim hatam, baht böyleymiş. Amma tığ orada kampanyaya başladık, program haddinden fazla iyi gidiyordu. Hükümetin devletin bir nice kademesinden esame katıldı. Temsil, Kadın ve Aileden Mesul Heybet Bakanı Sayın Selma Aliye Kavaf, Sayın Abdülkadir Aksu, Esas Komisyonu Başkanı Sayın Zafer Faik Hocam, birçok milletvekilleri destek verdi. O büyüklüğünde çokça destek aldım ki ben… Faal yayında bile insanlar telefona bağlandılar.

Yapım şirketi size ‘Beş kamer izlence yapacağız ’ deseydi bunu akseptans etmezdin diyerek düşünüyorum.

Tabi ki namevcut, hiç öyle özdek tamam mu canım.

Senin üzere teferruatlı soluklu işlemler yapmış tıpkı insana okkalı kötülük verdi bu format.

Balaban zarar gördüm. Amma o süreç içinde TRT ’ye geceleri da alamadığı reytingleri aldırdım.

Bu süreçte, ‘Bizi sigortasız çalıştırdı ’ diyerek sana dava açan ekipten çalışanların oldu.

Benzer. Yargıya derk etti demincek. Ego o konuya hiç girmiyorum zaten

Sonuçlandı mı?

İnanın bilmiyorum, o konuları avukatım strateji ediyor. Mahkeme Kararı süreci bitmeme ediyor.

Bu şekil olumsuzluklar yaşıyor kalkışmak canını sıkıyor mutlaka. Seni sevenlerin üzüntüsü birlikte var. Ekranda madurlara branş angıç geren tıpkısı Esra Ceyhan ‘Patronunuz sigortanızı yapmıyorsa bana eş ’ diyen ayrımsız Esra Ceyhan hakeza öz yapar mı diyerek düşünüyorlar.

Programım aracılığıyla haddinden fazla sayıda insana yardım ettim ve tabi kim katiyen hakeza aynı öz yapmam. Beni dost insanlar benim ne olduğumu bilirler. Çünkü ben 15 kesir yıldır bu piyasadayım ve şükürler olsun biz it canlı haddinden fazla insana ekmek ve gelişim mizan konusunda koruyucu olduk. Ben savsaklamak, iş verdim demek istemem, tövbe estağfurullah asla haddim değildir. Yalnız ben açacak oldum. Bu aynı kapıdır ve benimle bu kapılar açılmıştır diyorum. Beni sevenlerin duaları hayatımda ve işimde bilcümle yanımda oldu. Cenabıhak beni hiç yalnız koymadı. Sekiz buçuk aylık hamileyken, rastgele dönem Üsküdar ’dan İkitelli ’ye gittim. Saatlerce trafikte kaldım ve tek özdek olmadı. Aslan kabil çocuğumu da doğurdum. Bütün dualar sayesinde oldu. İnsanların iyi oruçlu dilekleri bana enerji verdi. Kalbimi Allah biliyor, herkesin kalbine göre versin.

Amma kâh hâller senin âlim dışında gelişebiliyor. Söz Misali avukatının Aykut Işıklar ’ı telefonla arayıp zılgıt ettiği makul mudur? Haberin var mı bu olaydan?

Bu mümkün mü, benden hakeza ayrımsız molekül bekler misiniz?

Aykut Işıklar bu durumu köşesine taşıdı ve ‘Esra Ceyhan ’ın avukatı yoluyla yıldırma edildim ’ dedi.

Beni bırakın rastgele avukatın hakeza benzeri husus yapması türlü mü? Elhak bu gelişme bile yargı sürecinde. Ego az buçuk ilginç bir tipim, bu tarz durumlarda ne kendim hangi üstelik yanımdakiler uygun aramaz. Aradıklarımız da olmuştur durumu açıklamışımdır. Ego hakeza tıpkısı durumda alelacele etki sürecine başvuruyorum. Haddinden Fazla zer, kalburüstü, canlı tıpkı avukatım var. Mesleksel başarıları zer yıldızlarla, pırlantalarla komple aynı arkadaşımız. O yüzden hakeza bir şey yapması kabil değil. Bizim olduğumuz yerde, kanunlu, hukuklu, adaletli, sadık ve düzgün işlemler yapılır. 

Ayrımsız periyot tehlikeli bire bir şekilde sekans teklifleri almıştın.

Evet, ‘Füru Duymasın ’ mesela. Süfli bile tıpkı dönüş ağır bire bir şekilde kol teklifleri geldi. Hatta elan sonraları ‘Torunlar Duymasın ’ şişman bire bir muvaffakiyet elde edince, aşina benzeri imal şirketi analog tıpkısı proje teklifi ile bana geldi. TGRT için hazırlanması memul bu projeye müfit dedim. Çünkü zaten muvaffakiyetli ergin aynı işin taklidinde kayran kabul etmek manalı olmazdı. Eksantrik tekâlif bile geldi amma o kânunuevvel programımla çokça meşguldüm. Bibi üstelik öyleyim, bu kulvardan kopuk değilim. Cenabıhak keyif namus versin ama program yanı sıra tıpkısı sit com gelirse bakın o tür. Fakat sekans ve izlence haddinden fazla imkansız.

Sonrasında ‘Torunlar Duymasın ’ haddinden fazla kalburüstü oldu. Keşki tamam deseydim diyerek düşündün mü?

Düşündüm ama o ahit dizi film İkitelli ’bile çekiliyordu ve ben Nişantaşı ’nda iz yapıyordum. ATV ’nin tahakküm bire bir dönemiydi. İkilemler içerisinde kaldım. Zihayat Bilimci Bey ’mağara sıkıntılar yaşadığı benzeri dönemdi ve ego üstelik ailem kadar sevdiğim o ortamı bırakamadım. Tüvana Koca ’e bile buradan iyilikler diliyorum, çokça dolgunca aynı patrondu. Zımnında orada anca ayrımsız salıverme olmadı. Ayrıca dizinin okkalı temposunun programa pahal tesiri olacağını düşündüm. Kaldı ki zamanım yoktu. Tabi kim ben sabahlara büyüklüğünde setlerde kalacaktım. Program dahi bebek kabilinden, bir aktarılma bakmazsanız, Allah korusun hastalanmış tamam solar masraf. Gayrı tarafta seri ayağında eksikler kamufle edilebilir, zira orada aynı grup var, grup var. Özge tarafta ekibin beyni benim, sunumumla ve etken yayındaki fiziksel varlığımla revan tıpkı iş o yüzden orada adam yorgunlukla ayrımsız günah yapabilir ve Tanrı korusun telafisi benzer gayrimümkün. Temas öz biter. Orada enerjik yayını bırakıp diziye yoğunlaşmanız gerekiyordu ama ben canlı yayın çok ferah gittiği için onu tercih ettim.

Apayrı bilmediğimiz saf teklifleri oldu mu?

Yani vardı. Ama deminden onları söylemeyelim çok akıllıcasına olamaz. Çevrim dizisi teklifi geldi onu da istemedim. Zira bilcümle bir faktör vardı. Ego tıpkısı kamer tatil yapabilen tıpkı insanım onun dışında full time, non stop bütün çalıştım. 1995 ’ten bu yana o büyüklüğünde mufassal bire bir süre kim mütemadiyen benim seçkin eser dönemim hep meşbu oldu.

Oyunculuğu istemedin ve ırak durdun anladığım kadarıyla …

Az Buçuk uzak durdum.

Tamam ya siyasete nasıl bakıyorsun?

O konuda de çok öneriler geldi. Amma henüz zamanı değil. Genç tıpkı insanım ve Tanrı izin verirse televizyonda ve editörlük anlamında yapmak istediğim şeyler var. Nedeniyle siyasette gönlümde yatan tıpkısı aslan amma daha ileriki zamanlara bırakıyorum.

Bittabi bire bir aslan bu? Meclise mi yoksa evcil yönetimlere odaklı ayrımsız aslan mı!

imdi Divan ’e odaklı,   yani karar mekanizmalarında olmaya müteveccih aynı dilek içerisindeyim. Benzeri üstelik sağ olsunlar insanlar yıllardır beni çok yakıştırıyorlar. Söylemek ki o noktada görüyorlar. Yarım olmasınlar amma ukalalık olmayacaksa ben dahi kendimi orada görüyorum. Yani üniversite mezunu ayrımsız insanım, bu güne büyüklüğünde kim yayımcılık anlayışımla eğitim kültür üstüne, Türkiye ’nin problemlerini gündeme getirme ve insanların sesi olma üzerine kudretli olduğumu düşünüyorum. Nedeniyle alelhusus ülkemiz üzere eş ve aileye odaklı ayrımsız vekil olabilirim, niye olmasın. Şu andaki bakanımız bile haddinden fazla kudretli icraat yapıyor.

Haddinden Fazla de yakışırsın siktirici

Haddinden Fazla teşekkürname ederim valla isterim.

bu arada kameraları özledin mi hangi kadar zamandır uzaktasın? Sonuçta ince yıllardır almaç önündesin, ayrımsız boşluk kusur hissettin mi?

Şeş yedi ay oldu. Bu ayrımsız öğün refleksiniz oluyor. Allah insanı duymaktan, görmekten, iletişimden ayırmasın. Kendimi yer iyi, en rahat programımda tabir ediyorum. Yani orada bire bir yüklülük var sanılıyor, ama benim yaşadığım, yaşadığımı hissettiğim, mutlu olduğum iki saha var; Tıpkı Ayşe ’nin yanı, iki programım. Şimdiye büyüklüğünde sunu bahtiyar olduğum, vadi sunu iri aşkım işimdi, bundan elan büyük aşk imkânsız sanırdım amma oluyormuş. Ayşe temsil hoşur çok keyifli tıpkısı husus. Amma kamerayı ve hareketli yayını özledim mi, tamam özledim.

Var mı kullanılmamış  görüşmeler ve projeler?

Gene görüşmelerimiz sürüyor. TRT deneyiminden sonradan etraflı eleyip kesif dokumak geçişsiz. Bambaşka imal şirketi olacaksa, beni taşıyabilecek ve elini taşın altına koyabilecek tıpkı şirket olmalı.

bu arada benzeri pusula çıkardın. Bana Esra Ceyhan kitap yaptı deselerdi aklıma televizyonla ilişkin bire bir mektup yaptığın gelirdi. Amma mutfakla ve yemekle ilişik bire bir kitap daha çok, neden?

Benim böyle benzeri yanım üstelik var. Kart bire bir tarafım var. Ayrımsız zamanda çokça gür ayrımsız eş kadınıyım, rastgele şeyi kendim yapabilirim. Söz Gelişi geçtiğimiz ay evi akarsu bastı ve tıpkısı buçuk aydır onunla uğraşıyorum. 

Evi da su mu bastı! Hay Tanrı, üstünde kaynak var anlaşılan, ayrımsız kurşun döktürmeyi düşünür müsün?

Bilemiyorum banal kaynak var mı, hayırlısı olsun. Kitaba dönecek olursak kemirmek kitabı benim amacıyla çokça önemliydi. Yıllardır yaptığım çalışmaların tıpkısı sonucu yerine ortaya bundan sonra. Bir Nice şeyi denedim, yavaş yavaş hazırlandım, acelemiz yoktu. Kimse aşındırmak kitabı çıkarmamı beklemiyordu ama bu aynı keyifti ve sevdiğim ayrımsız alandı, haddinden fazla mebzul aşındırmak yapıyordum. Masnu kaydırık değil, amiyane hakkını vererek mucibince lokal yemekler, cins Türk mutfağından örneklerle hazırladım. Bu anlamda böyle tıpkısı pusula bundan sonra kaçınılmazdı ve Alfa yayınlarıyla ortaklaşa çıkardım. Yazı D ’ deki programımda yemekleri ben yapıyordum. Hareketli yayında 15 dakikanın içerisinde yapıyordum ve o bölümler emniyetsiz reyting alıyordu. Biraz bile oradan cesaret geldi.

Kitaplar bitmeme edecek mi? Ihtimal yaşadığın ve reyting uğruna karşılaştığın ızdırap anıları bile aynı aktarılma oturur yazarsın.

Anıları yazsam ki agâh neler evet.  Neler peki derken, onlarca anı arasından hangilerini seçerdim bilmiyorum amma tabi kim hakeza tıpkısı özdek türlü.

Biz bütün ekranda gördük seni, ama kamera arkasında yaşananlar birlikte haddinden fazla enteresandır, izleyenler orada olanları birlikte çokça merak ediyor.

Çok balaban şeyler var tabi kim. Benimle uğraşanlar, üzenler,   ölesiye öldüresiye nefret edenler var…

Cenabıhak korusun ölüm deyince, sabık günlerde Müge Anlı ’nın programında, canlı yayın sırasında stüdyoyu basan eli silahlı benzeri vatandaş, iki kişiyi yaraladı…

naklen yayın yazmak süssüz değil, riskleri çoktur. Ama çokça şükür ince yıllar yapmama karşın benim programlarımda anca şeyler olmadı.

Reyting uğruna yapılan hatalar da var.

Olur, insanlar bu uğurda sağlam haddinden fazla sorumluluk yapabiliyorlar. Çok abus şeyler dönüyor amma şunu dürüstçe söyleyebilirim, reyting almadığımız aktarılma dahi oldu. Bağımlı ki çoğunlukla aldık.

Esra Ceyhan skandal avrat olmadı, bacağını açıp eksibisyonizm de yapmadı…

Tanrı razı olsun Yüksel ağabey. Bu lafları, senin kabil duayen gazeteciden hissetmek beni çok bahtiyar etti. Ego üstelik doğrusu kendimi bütün anca tabir ederim. Sevgili haberiyle, o kadınla bu kadınla çarpışma etme haberiyle, küşat saçma haberiyle hiç aynı şeyle gündeme gelmedim. Tek koca benim hakkımda bak şurası dahi yaptı diyemez.

Ayşe ile ilgilendiren hangi düşünüyorsun? Ayrımsız dolaşma ‘Televizyoncu girmek istiyorum temel ’ derse ne yaparsın?

Ilgi ettiyseniz onun fotoğrafı on paralık çıkmadı. Benzeri öğün doğduğu dönme o birlikte insanlar bana o büyüklüğünde çok sağistem gönderdiler, o kadar haddinden fazla yakarış ettiler ki, kendimi onu kabullenmek zorunda hissettim. bundan sonra da Ayşe ’nin görüntüsünü hemen kamu yararı üzere aynı kampanya evet bile eş tıpkı düzentileme olursa kullanabilirim. Onun dışında Ayşe ’yi parkta bahçede göremezsiniz.

Birçok yaşında oldu?

Dört bitti. O büyüklüğünde çok seviyorum kim onu bu lafız bile hislerimi anlatmakta sıkıntılı kalıyor. Öyle beş altı anca abes geliyor kim!

İnşallah artık Esra Ceyhan ’ı yeniden o çok sevdiği ve özlediği yerde, kameralar önünde görürüz…

İnşallah, inşallah…

Sevdiklerine, okurlarına, hayranlarına akıbet tıpkısı sıkıntı yüklemek lüzum misin?

İnsanları çok seviyorum. İnsanların beni sevmesini üstelik bana Tanrı aracılığıyla mevdu tıpkı dokunulmazlık ve çokça balaban ayrımsız ödül olduğunu düşünüyorum. Beni takkadak televizyondan gördüğü ve oradan söylediklerimi yaptıklarımı ölçüm ettiği amacıyla dost ve yakarış fail insanların hayatımda olmasını akıl almaz bire bir dürü yerine akseptans ediyorum. Yani Allahın şanslı kullarından biriyim ego. Sevenlerim benim üzere yakarış etsinler…

RÖPORTAJ: YÜKSEL ŞENGÜL

Bir Cevap Yazın