Esra Erol’a Zuhal Topal’ın reytingi sorulunca ne dedi?

Ulusallık / Cadde’den Büyük Eyüboğlu’nun röportajı…

Şimdiye kadar birçok kişiyi evlendirdiniz? Bunlardan kaçının evliliği sürüyor? Birçok koşa boşandı?
Şimdiye kadar  320 çifti evlendirdik, amma imdi 10 maaş işaret süresince 20 – 25 çifti evlendiriyoruz. Sayıyı biraz azalttık. Zira hangi büyüklüğünde çokça evlilik olursa o kadar çok sorumluluk oluyor. Tanışıyor, kova oluyor, evleniyorlar. aşkları bitince evlilikleri üstelik bitiyor. O yüzden çabuk etmeyin, 3 – 4 ay korte – nişanlılık süreci yaşayın ondan sonraları değişmez kararınızı verin diyoruz.

Gerçekte köken anlamda dünyaevi programı yapmaya 2010 ’da başladım. Diğerleri stajdı. Geçmiş zamanlar çabucak monitör programı yapıyorsun. Gittikçe yaptığın işi idrak ediyorsun, bilincine varıyorsun. Programdaki dünyaevi yaş ortalaması düştü. 25 – 35 yaş grubu çokça elan zinde, ince ömürlü evlilikler yapıyor. Evlenenlerin boşanma oranı ise yüzde 19.

‘Şikayetler yönümü belirledi ’

RTÜK ’e yer çok şikayet edilen işlerden biri da evlilik programları. Bu nedenle kendinizi on paralık çalı üzerinde hissettiğiniz oluyor mu?
Gayrimümkün olur mu? Daim ensede tıpkısı tığ var…  Onunla yaşıyorum. Ama o şikayetleri süfli önemsiyorum. Onlar benim yolumu belirledi ve zaman geldiğim noktayı sağladı. Programcılık anlamında beni eğitiyor.

Ekrana çıkınca o gücün etkisiyle şuursuzluk yaşıyorsun. O kırıcı seni şöyle bire bir açık ağızlı ediyor. Yaptığım işin zorluğu beni daha yüz ağıl getirdi.

Evlilik programlarının bu derece eleştirilmesine karşın insanların bu programlara başvurmaya bitmeme etmesini elbet açıklıyorsunuz?
Öz adıma konuşmam gerekirse; bizde hamur anlamda karakterler ve hikayeler var. Onların talipleriyle ilişkileri ya bile evliliğe revan süreçlerini bütün arkası erte üzere ekrana taşıyoruz. Bu de bağımlılık yapıyor. Sokaktan aldığım tepki bu.

Benim bu konuda genişlik övündüğüm madde bu. Cali hareket yapamam, cali dostluk birlikte kuramam. Bana esas insanlar, hamur hikayeler lazım.

Hassaten şurası birlikte kaynak ediyorum adaylara. Ayrıksı programlara gidenler lütfen bize gelmesinler. Çünkü bu buut işi bir müddet bilahare yapaylaştırıyor, sahteleştiriyor.

Çok teferruatlı müddet evlilik  programlarına ek biri söz konusu ve görüntülük müdavimi biri olunca hevesli eş adayı gibi davranıyor. Haddinden Fazla çekingen biri, vukufsuz çiçeği kabil açılabiliyor ve içindeki hakiki şahıs ortaya çıkıyor. Küstahça, bilecen biri iri aynı özgüvenle geliyor ve içinden bambaşka biri çıkıyor. Benim işim az buçuk kalplerle haddizatında. Görüneni değil, içindekini ortaya çıkarmayı seviyorum.

‘Adayların talepleri çokça değişti’

Ilk günden bu yana Esra Erol ’un benzeri TV yıldızı olduğunu ısrarla yazan, amma buna rağmen insanların evlilik programlarında herif ararken, “Habbe var mı? Gelirin hangi üzere?” öz maddiyatla ilgilenmesine, âdem adaylarının ekranda tıpkısı anlamda kendilerini pazarlamasına karşı biriyim. Beni bu konuda inandırma edebilmek amacıyla söyleyecekleriniz neler?
Şunu söylerim. Daha Çok 2 – 3 sezondur ekrana getirdiğimiz adayların etiket kartlarında de kişinin işi, yaşı ve yavru sayısı haricinde hiçbir vukuf yazılmıyor.

Senin o kızdığın ‘yat – ikmal ’ mevzularına imdi asla cevaz vermiyorum. Mevrut profil o büyüklüğünde değişti kim, tek dertleri ruh ve amor oldu. Vallahi elan zorlaştı işim. Vaktiyle benzeri evi var deyip gidiyordu. Demincek dirim, giysi, kuşam, hisse senedi sektörü, karizması, güzelliği ve özgüveni her şeyden eke ağıl geldi.

‘Benim ekran numaram yok! ’

Esra Erol ’un yaptığı işte kalburüstü olmasının sebebi hangi?
Ben gerçeğim eylemek kadar eğlenceli aynı husus var mı? Bunu pekâlâ açıklama edeyim ki ben! Benim ekran numaram bulunmayan!

Lüks yapmıyorum, oynamıyorum. Hiçbir zaman dahi ben oldum moduna girmedim. Bağışlamak de istemiyorum.

Programa başvuranların çetin mi yoksa dilek eğlendirmek yahut san için geldiklerini anlayabiliyor musunuz, yoksa insanoğlunu tanımak haddinden fazla yumruk mu diyorsunuz?
İnsanoğlunu tefrik etmek aşağılık edisyon. Biri gerçekten evlenmeye geliyor, biri şovuna geliyor. Biri günlerce güldürüyor ve gidiyor. Bunlar programın parçaları. Yegâne doz tıpkı izlence değil bizimki. Hayatta hangi varsa, bizimki da onun tıpkısı yansıması.

Evlenmek amacıyla gelenlerden amacına ulaşanların sizi mutlu etmesine karşın, eli boş dönenlerin  sizde bıraktığı izler neler?
Bence imdi bütünü sağaltım için geliyor. Kendini dolgunca yakalamak amacıyla. Özellikle birlikte 45 gözyaşı üstü kadınlar. Orada eşit görmeleri, kendilerini tanımaları, ekrana çıkacağım diye niteleyerek kendilerine bakmaları. Yalnızlıktan kurtulup ekrana çıkmak onlara sağaltım gibi geliyor.

‘Eşimin saçlarını 10 yılda beyazlattım ’

Bu mevsim ATV ’deki programın yapımcılığını eşiniz Mualla Özbir ’in üstleneceği makul mu? Esra Erol için bu kazanım mı dezavantaj mı?
Büyük Özbir kameraman değil. Kameraman Fırat Güç, şirketinin adı bile Ekia Iletişim Araçları. Fırat daha evvel ‘Aha Benim Stilim ’ ekibinin yapımcılarından biriydi.

Eşim, programla ilişkin sürekli fikrini beyan fail biri. O bizim meçhul kahramanımız. Enteresan tıpkısı öngörüsü var. Televizyoncu olmayan birinin yorumları daha dikkat kurumlu ve uyarıcı. Yıllardır dekorun yapımından içerikle ait seçkin şeye kadar Mürtefi bilcümle yanımızdaydı. Değişen ayrımsız öz yok, ama ’Esra Erol ’birlikte ’nın yapımcısı değil. Fahri yapımcı… 10 yıldır bu adamla beraberim ve saçındaki beyazların sebebi benim. Ben yapımcılarla çalışınca üstelik kaset teslimi hareket yaparım. Karıştırtmam, içeriğe dokundurtmam.

FOX ’taki yapımcınız Artı Film ’le mahkemeliksiniz bildiğim kadarıyla, neden?
Zira geçen mevsim almam müstelzim ödemelerimin hiçbirini alamadım. Ilkokul aylık alacağım var yapım şirketinden. Bu parayı istedim. O üstelik RTÜK cezalarını kesti ve ‘Alacağın namevcut ’ dedi. Bu yüzden davalık olduk.

RTÜK cezaları, sizin yüzünüzden mi?
Yararlı, gelin ve eloğlu adaylarının tartışmasıyla alakalı.

Eski yapımcınızın FOX ’a Zuhal Topal ’la yaptığı dünyaevi programı ve reytingleri amacıyla neler hikâyelemek istersiniz?

Gülücük ediyorum… Hangi diyeyim?

‘Uykusuzlar kraliçesiyim ’

Hamilelik elbette gidiyor?

Gerçekte ikinci daha süssüz geçiyor. Çünkü elinin altında ayrıksı tıpkı çağa olunca onunla meşgül oluyorsun, aktarılma abat geçiyor. Karnındaki garibim ancak çifte atınca ayırt ediyorsun. Hamilelikte dizge uyuyan. Benim üçüncü hamileliğim ve hepsinde dahi uykusuzlar kraliçesiyim.

Doğum ne zaman olacak?

Allah felek ederse Teşrinisani 20 ’den sonradan anbean… 24 haftayı bitirdim. İkincisinde daha şuurlu besleniyorsunuz. Yiyecek alışkanlıklarınız değişiyor. Kavrulmuş tadı bilmeyen ben, nısıf vejeteryan gibiydim. Deminden kebaba ve ete serpmek erer ağıl geldim. Bire Bir dahi Türk kahvesinin kokusu… 

Bir Cevap Yazın