Esra Yegengil yazdı:

İÇİMİZ KURUDU TAA İÇİMİZ

Içtimai iletişim araçları platformlarında, rastgele talihsiz olayın arkası sıra yapıştırılıveriyor ya hani, ’ ’unutursak içimiz kurusun ’ ’ hepsi. Hah aha, bütün de o şu sıralar yaşadıklarımız.  İçimiz kurudu bundan sonra taa içimiz.

Gelişigüzel bakir güne zaman gündemde ne kara haber var acaba? Sorusuyla tecessüm etmek. Temas eskimemiş haberin peşi sıra üstelik unutursak içimiz kurusun hashtagi ile paylaşımlarla içimizi rahatlatmak, benzeri sevimsiz su içip temelinden dip uykulara dalmak geleneğimiz oldu.

Esaslı çok olaya, kıvrak sıfır duruma eksantrik elbette katlanılır o dahi ayrı aynı anlaşılmayan ama. Ihtimal unutursak değil amma unutmazsak içimiz kurur, şişer, patlar.

Kül da birbirimize sarılma, destek olma, antrparantez kaybettiğimiz insanlığımızı kalın kafalı bulma arayışına girme bir zamanlar iken var olanı da kaybetmeye başladığımız dönemlere selam diyoruz. Ne elem ne yazık!

Birilerinin parasının gücüyle birilerinin ekmeğiyle oynadığı, birilerinin işini gücünü bırakıp ağzı dili sıfır tanrının yarattıklarıyla uğraştığı, birilerinin gencecik insanları, insanlarımızı katlettiği, birilerinin da sahillerde 80 dakikada 80 bikini değiştirdiği dönemlerdeyiz.

Ağırlık günlerdeyiz, yarınımızın akıbetinin galiba olmadığı günlerde. Çünkü toplumca bunaldık, sıkıldık, hastalandık. Ortalık can kuşu hastalarından geçilmez oldu.

Kimsenin türlü oynatmaya mecalinin olmadığı, oynatanın üstelik zaten bambaşka herhangi bir yerinin oynadığıgünlerde…

Ayrımsız şeyler yapmalı bana bakarak. Derhal tıpkı şeyler. twittlerin ardı sıra sallamanın, hashtagların arkasına sığınmanın, klavye efeliği yapmanın dışında aynı şeyler. Elle tutulur, göz ile görülür aynı şeyler.

Kendimizden başlayarak, adamlık yerine, umutlu ati nesiller iaşe etmek adına iyi ayrımsız şeyler.

Sevgiler…

Esra YEGENGİL

Bir Cevap Yazın