Esra Yegengil yazdı: ‘Ansızın çıkıverir işte öylece…’

Grand abdesthane de giyinmiştir meğerse.  Hani şu entel modasına bile uymuştur.

Yani; görgülü olamayan ama özenen emanet, Doğan görünümlü Mecnunca üstelik denilebilir. Üç ondan, ilkokul bundan azametli sözler de ezberlemiştir. E söz dağarcığı bu büyüklüğünde dümen. 

Ahit idare zamanı.

Sonrası bilinen yanında fena hâlde bile aynı de hanım varsa hooop artık öküz…

Yanlış anlamayın bu adamın içindeki öküzdür.;

Böylelerini görünce ‘Ah şu kurnaz gençleri’ diyesi geliveriyor aha insanın.

Yakında tıpkısı aksata merkezinde, yanındaki bayana ‘ ’Vereceksin o telefonu vereceksin ’ ’ diye niteleyerek bas bas bağıran birine rastladım. Kızcağız suspus, utancından kıpkırmızı kesilmiş bildirme az benim büyüklüğünde akılsız, bakıyordu karşısındaki canavarlaşan adama. 

Adamsa, çobansız köy buldum değneğimi sallarım mod unda bulunduğu yeri unutmuş, aynı saat öncesi kız arkadaşı yorulmasın diyerek kişi elleri ile taşıdığı,kızın umum çantasını ortalığa dökmekle çalışır.

Biran düşündüm bile, sunma bayan evladı görünen, bildirme kılkuyruk, yeryüzü hariç de keperim tipleri tığ elbette beceriyoruz dahi kadınlar adına, böyle bir anda canavarlaşıveriyorlar karşımızda.

Oysa ayrımsız adamın kendi cüssesine uygun aynı tiple karşılaştığında tayf ediyorum bile. Hani daha önce beş altı defa görmüşlüğüm de var. Yok, bittabi kim bu büyüklüğünde kükremesi şöyle dursun halk pençe divan durur bunlar.

Kısacası zaman gücü gücü yetene zamanı, antlaşma gücünü kadına teşhir zamanı. 

Amma hakeza değil lütfen bundan sonra!…

Esra YEGENGİL

Bir Cevap Yazın