Esra Yegengil yazdı: ‘InstaBeauty mucizeleriyiz’

Tıpkı foto incizap furyasıyla başladı değme madde.

Önceki özlük fotoğrafını çekersin, bunun hesabına selfie dersin. Türkçe meali ile ’ ’özçekim ’ ’ dahi denilebilir.

Araştırmalar bunun tıpkı hastalık olduğu görüşünde.           

Ne yani, deminden tığ toplumca hasta mıyız? Tabi bölüm ayrı aynı ağız dalaşı mevzusu amma haddinden fazla saf olduğumuz değişmez.

Aptal telefonların akıllarıyla bizi dövmeye başladığı günlerden beri; rastgele öz haddinden fazla basitleşti. Kadınlar güzellik peşinde, rical görk peşinde, bellek doğrusu gereksiz incelik oldu.

Haliyle akil telefonlar hepimizin aklını aldı.

Böylelikle bir vakitler makyajsız görünmemek için kırk tıpkısı cumbalak atanlar makyajsız fotoğraflarını, özlük ferdî hesaplarındagöğüslerini gere gere sunar oldu. Üstelik birde ‘ ’no make up ’ ’ notuyla taçlandırarak. Yani diyor kim; makyajsızım yâren! Bak böyle da güzelim.

Anlayacağınız anca dahi adamakıllı, hakeza dahi pir…

Henüz geçmiş esen profilden, sol profilden, cumbalak atarken, haberi var da yokmuş kadar iken, sunma birkaç birer sefer görmüşlüğün var. Birde hakeza bak istiyor, karı ben. 

Yersen! Aslını isterseniz yiyoruz birlikte.

Bir Vakitler doğallığın yerini makyajlı yüzler alırken şimdi telefonların filtreleri aldı. Yanideğişen aynı öz bulunmayan ben bilcümle egoydu, öyle üstelik kaldı.

Olur, bu debi bozukluk başladı dersiniz? Bizler kadınlığı elden güzellikle bağdaştırdığımız günler denden beri; bitti bu beyin kullanma zahmeti.

E hal hakeza olunca kadınlığın yerini gösteriş, güzelliğin yerini üstelik instaBeauty aldı. 

Yersen!

Esra YEGENGİL

Bir Cevap Yazın