Esra Yegengil yazdı: ‘Şakşakçı silsilesi’

Anca çabuk büyüyor ki çocuklar. Büyürken dahi benzeri tıpkısı kodmatik kabil beyinlerinin içine işliyorlar, temas yapılanı ve değme söyleneni.

Yakında oğluma tıpkısı şeyi yapmamasını söylediğimde aldığım yanıt; ‘ ’Sen benim özel hayatıma karışamazsın ’ ’ oldu. Bile bunu belirten yavru elan sekiz yaşında.

Aynı çocuktan alınan böylesi benzeri karşılık iki mana teşkil şayan.

-Birincisi ego kimsenin özel hayatına engelleme etmem, özel yaşam diye tıpkısı vakıa olduğunu bilirim! Şayet hakeza ise ne ala.
-Ayrımsız diğeri üstelik bu benim hayatım, dilediğim kabilinden yaşarım kimseyi de karıştırmam. Eh ona üstelik eyvallah.
E sorun nerede? O ahit.

Ya bu çocuk bu özel hayat meselesini bizim ne idüğü belirlenememiş ‘ ’nüfus-ı muhteremler‘ ’ gibi algılar üstelik akak odasına büyüklüğünde milletin gözüne sokup sonradan da vay efendim benim hususi hayatım diye açık ahkâm kesmeye başlarsa.

Ya üstelik…

Eskinin fotoğraf albümlerini sayısal ortama taşıyıp de eve mevrut misafirler adına laf komşu insan arkadaş ya birlikte artık kim olursa önlerine sunup, sonra üstelik özgüven eksikliğinden olsa ister, hataları yüzlerine çarpılınca hadi bu kere de kopa kopa mahkemelere koşanlardan olursa! Kaldı kim mahkemeler gerçekten haksızlığa düçar insanlara da yetişemeyecek kadar yoğun durumda iken.

Kâffesi ayrımsız tarafa de, ya bu ayrıcalı kentleşme kabil kolay ilişkilerini gayet yasal tıpkısı olguymuş kabilinden ortaya saçanları emsal alırsa!

Tabi bu toplumsal medya şakşakçılarının buna bile tıpkı cevabı peki hâlihazırda. ’ ’yaşıt almasın efendim‘ ’
Bire Bir bala namına söylenen ayrımsız cümleyi bile keski içerisinde beynine kazıyorsa, gözünün gördüğü aynı olguyu birlikte kat sayı alması kaçınılmazdır ölçüm edersiniz.

Bire Bir toplum örfleri ile adetleri ile var evet. Illa üstelik bunu baltalama fail üç, beş herhangi bir yerde bulunur. Fakat bu büyüklüğünde mübarek avukatlı ve bu kadar serbest ayrımsız zilli bebek kitlesi… Temel korkutucu olan budur.

Bazı Bazı düşünüyorum da parayla tutulan stüdyo alkışlayıcıları kabilinden fariza başında her an bekleyen bu cali avukatların bu yaptıkları işten çıkarı nedir?

Sen topluma karşıt tıpkı hayat sürer, illegal olayları legalleştirme işine girişirsen birileri de tıpkısı yerlerde dur der. pardon yani!…

Esra YEGENGİL

Bir Cevap Yazın