Esra Yegengil yazdı: ‘Sosyal medya ergenleri’

Içtimai medya deyince birçoğumuzun aklına önceki gelen kalabalık fotoğraflar, saha bildirimleri evet bile konu sokmalar oluyor.

Serencam zamanlarda herkes bir zemin kullanıyor, evet birini, ya birlikte her birini. Ama bazıları var kim, öyle hakeza değil. Hani şu ‘ ’tıpkısı yere servet verdim hakkını sonuna büyüklüğünde alırım ’ ’ mantığındaki tipler vardır ya, onlar kadar etinden birlikte, sütünden üstelik yararlanıyor sizin anlayacağınız.

Zaman bir TV reklamında, ‘ ’özel hayatımın gizliliğine dokunma ’ ’ diyerek ayrımsız fehva geçti benzeri açıklık. Gel üstelik hande demin, özel yaşam mı kaldı?

Rastgele birini ınstagram hesabından evet bile facebook hesabından takibe başladığın yerde bitiveriyor o hususi hayatın hep özelliği. Çünkü çırpınıyor bazılarının can kuşu açık.

Bir Vakitler yaz tatillerinde dahi bildik birileri ile karşılaşmamak yerine sunma uzak, sunu ücra köşeleri seçerken, demin öz ellerimizle neredeyse adres vereceğiz diyeceğim kim; tamam onu bile veriyoruz toplumsal medyamızın asosyal insanları namına.

Bugün bir bilim okudum. Orada diyordu kim, etkisiz ayrımsız cet intihar girişiminde bulunuyor ve arkalama için elini uzatan ayrımsız polis memuruna ‘ ’Siz beni anlayamazsınız, siz tek manavın önünden geçe çocuklarınız bire bir öz istemesin diyerek kabanınızla yüzlerini kapattınız mı? ’ ’ diye soruyordu.

Demin diyeceksiniz ki, ne alakası var. Bana bakarak çok alakası var memlekette bunlar olurken inanın, sizin sabah yataktan şüphesiz kalktığınız, hangi yediğiniz ne içtiğiniz evet üstelik ne markalardan giyindiğiniz ile kimse ilgilenmiyor imdi. Bilakis, sevimsiz, ergence ve gayet cılız bir nitelik kadar görünüyor buralardan.

Bağımlı; çok hezel dozunda kullananlar, sevdiği özel anlarını sevdikleri ile paylaşanlar için değil, içtimai hayattan kopuk sosyal insanlar amacıyla!…

Esra Yegengil

Bir Cevap Yazın