‘Esrar alkolden henüz incitici değil’

DUMAN ALKOLDEN DAHA YARA DEĞiL”

Bunu ego söylemiyorum. Ben hemen ESIR Başkanı Barack Obama ’nın yalancısıyım! Komutan Obama, New Yorker ’dan David Remnick ’e verdiği röportajda şöyle diyor:

“Çocukken kötü içtim ve bunun dokuncalı ve üzücü benzeri ünsiyet olduğunu anladım ama gençliğimden kayırıcı tıpkı insan olana kadar içtiğim sigaradan üstelik tıpkısı farkı olduğunu düşünmüyorum…”

Duman mı elan zararlı, ispirto mü?” sorusuna ise “Ispirto“  yanıtını veriyor. beraber MEMLUK ’de Colarado ve Washington eyaletlerinde marihuana satışının kanuncu kuzuluk geldiğinin bile altını resmetmek lazım.
Tekmil birlikte bu açıklamalarla bire bir dolaşma gazetelerin sayfalarını dev bire bir Kenan İmirzalıoğlu! fotoğrafı süslüyor. Altında bile “Uyuşturucudan 15 sene hapsi isteniyor” başlığı.

Sanırsınız memlekette tek esrar içen âdem Kenan İmirzalıoğlu. Sanırsınız çok utandırıcı tıpkısı suç işlemiş, 15 yılla yargılanıyor. Sanırsınız, esrar mafyası.

ORTADA UYMAZLIK NAMEVCUT!

Neyse kim zir metni okuyunca öğreniyoruz, aralarında adlı isimlerin da olduğu cümle 53 kişiye ‘maden dercetmek ve ulaşmak ’ suçlamasıyla 5-15 sene kodes cezası istendiğini. Bir Nice adlı adam da geçiyor operasyonda, çıktı ses getirsin, daha korkutucu, elan caydırıcı olsun diye niteleyerek belki de.

Evet amma sorarım size, bu adlar uyuşturucu ticareti mi yapıyor, tırlarla para mı taşıyor, pabuç kutularına dolarları mı diziyor? Toplum düzenini bozacak benzeri özdek mi yapıyor, başkalarına kötülük mı veriyor?

Gördüğümüz kadarıyla beyninde kimseye verilen maddi manevi tıpkı zarar namevcut. Kendilerine engel veriyorlar deseniz o ahit de şarap içmekten evet de mübarek abur cuburlu sağlıksız beslenmekten bir farkı yok.

Haydi bitmiş yasalara çap desek, onda üstelik verdiği beis yalnız yalnız başına olan aynı kişiye otama dışında apayrı lacerem tıpkı ukubet verilebilir ki?

Biz hâlâ ülkenin arz şöhretli oyuncularını mal içtikleri üzere yıllarca mahkum etmeye  çalışaduralım, Komutan Obama  çıkıp “Ben de yaptım, zehir benzeri alışkanlık ama bu kadar dahi abartılacak tıpkı şey değil” diyebiliyor. Henüz yolsuzluklar, hırsızlıklar cezalandırılamazken, tıpkı biricik mal içen oyuncuların cezalandırılmasına mı yetiyor bu vahim?

MODERN ERTUNA / ULUSALLIK INTERNET SİTESİ

Bir Cevap Yazın