Estetiğin hayatımıza etkisi!..

Akşam’dan Op. Dr. Aysun Mamak’ın yazısı…

Sizinle hem bir avrat hem dahi bire bir plastik cerrah gözüyle beğenilen ve gösteriş kavramını paylaşmak, hepimizin beklentilerini değerlendirmek, son günlerde kamu dünyada genişlik çokça yapılan yöntemleri ve etkilerini benimsemek benim için hasis çok heyecan verici benzeri deneyim olacak. Tababet fakültesini okuduğum senelerde seçkin devir insanların yüzüne bakıp kimi zaman anladığım kimi vakit anlayamadığım ayrıntıların olduğunu ayırt ediyordum. Fakat o zamanlar bunların tekmil adına hastalık anca olduğunu anlamlandıramıyordum ta kim sunu haddinden fazla istediğim plastik cerrahi branşında yetişek alana kadar. Hem kadın tevessül etmek, karı gözüyle benzeri kadının his ve isteklerini anlayabilmek; eş gözüyle aynı erkeğin görsel olarak toplumdaki görüntüsünü kullanmak benim için berenarı önemli.

YAŞININ İYİSİ…

Mütebeddil acun, mütebeddil moda, bir anda gelişen içtimai iletişim araçları, görselliğin civar plana çıkması ve elbette mütebeddil gösteriş kavramları hepimizin sosyal yaşantısını son derece aktif ayrımsız şekilde etkiliyor. Serencam 10 yıldır bu değişimlere uygun yerine, kül dünyada geçer ürünlerden tutun yapılan tekniklere kadar birçok şey değişti. Alelhusus günümüzde gelinen yasakçı ise beni sonuç adım mutlu ediyor. Imdi bire bir yüze mümasil yüzler inşa etmek adına, herkesin zat yüz anatomisine tevakki etmek duyarak yapıyoruz işlemleri ve ameliyatları. Hastaların dahi bu yönde beklentilerin olması ise yapılan işin hem doktor hem birlikte hasta açısından optimal düzeyde olmasını sağlıyor. Yüz anatomisine uygun uygulamaların yapılması, kişiyi tağyir etmek hesabına yaşının iyisi görünmesini sağlamanın temeli mebzul aynı beniz analizi yapmaktan geçmektedir.

Yaptığınız iş, imajınız, sosyal statünüz, sorgulandıktan sonra mızrap ve dokularınız değerlendirilerek yapılan işlemlerde son seçme ahit henüz doğal olacaktır. Eğer ki çevrenizdeki insanlar size “Bu aralar ne büyüklüğünde dinlenmiş ve iyi görünüyorsun” diyorlarsa aha o iş gayet muvaffakiyetli yapılmış demektir.

Yaşınızın iyisi görünmeniz dileğiyle, sunturlu ağırlık…

Op. Dr. Aysun Mamak / AKŞAM EZANI GAZETESİ

Bir Cevap Yazın