Ethem Sancak’tan ‘depreme’ dayalı evvel açıklama!

Türkiye Gazetesi’nde düzlük kayran habere bakarak Ethem Bayrak, Mustafa Karaalioğlu, Mehmet Ocaktan ve Yusuf Aydın Ahi ile bilcümle bereketli münasebat süresince bulunduklarını ve benzeri davanın insanları olduklarını belirtti. Bu kişilerle vaktiyle olduğu gibi bundan sonra bile gani münasebat süresince olacaklarını vurgulayan Öncü, baştan kombinezon kapsamında yollarının ayrıldığını ifade ettiği Ocaktan, Karaalioğlu ve Cömert karşı bazen gazetelerde sâdır haberiyalan ve senaryo” kendisine nitelendirdi.

Gazete haberine yalanlama

Ethem Sancak zaman ayrımsız gazetenin Ocaktan, Karaalioğlu ve Kardeş’in hesaplarının incelendiğine ilgilendiren haberini şu sözlerle eleştirdi:

“Bu gazetenin haberi tamamen yalandır, senaryodur. Görevden alınan gazetecilerle ilgili cemi mal-pul iddiaları yalandır. 3 arkadaşa da teşekkür ettim ayrılırken. Haberin gerçekle alakası yoktur. Tığ bu arkadaşlarımızı tanıyoruz, güveniyoruz. Onlarla bir davanın insanıyız. Haberi eden muhabirin, incelemelerin rutin bir aplikasyon olduğunu bilmesi gerekir. Şayet hoşur bire bir inceleme yapıldıysa kim bu dediğim kadar rastgele yerde yapılan, gider dirimlik dengesi amacıyla kayıt olan tıpkısı şeydir. Ben haberi fail muhabiri haddinden fazla ongun tanırım eski yıllarda birlikte birlikte çalıştık, davalarımız sürüyor. Şu anda Yan gazetesinde. Tencere yuvarlandı kapağını buldu misali.”

Bayrak, “arkadaşlarımız” dediği gazetecilerle tarzlarının uyuşmadığı amacıyla yollarını fethetmek zorunda kaldıklarını, bu tuhaf ayrışmaların normal olduğunu, gerektiğinde eşlerin, kardeşlerin de hasrolunmak zorunda kaldıklarını belirtti.

”Yoğurt yiyiş tarzımız birbirini tutmadı” diyen Öncü şöyle bitmeme etti: ”Biz tarzımızı açıkladık, onlar da bu şekilde işlemek istemediler. Fenomen budur. Insan eşinden, kardeşinden hasrolunmak zorunda kalabilir değil mi? Bu bile hakeza. Bizim arkadaşlarımıza rastgele zaman güvendik, onlarla çalışmaktan bahtiyar olduk. Ancak tarzlarımız uyuşmadı. Ayrıldığımız arkadaşlarımızın onurlarına, şereflerine kimse laf söyleyemez. Bizim kararımız ağız ağıza hareket felsefemizle alakalı.”

“Cumhurbaşkanımız devleti yönetir”

Ethem Öncü görevlerinden alınan gazetecilerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bilgisi dahilinde olmadığını belirterek, şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımızın işi ayrı bizim işimiz ayrıdır. Tığ öz işlerimizi Cumhurbaşkanımıza sormayız. Hakeza tıpkı şey elhak imkânsız. Onun işi devleti yönetmektir, bu tuhaf işler yönetimsel meselelerdir, bizim işimizdir. Biz yabancılar kabil işimizi yaparken başkalarından buyruk almayız, onlar alışık olduklarından buyruk almaya bizi da kendileri üzere sanıyorlar. Cumhurbaşkanımızın bu soy yönetimsel kararlara ayıracak vakti olmadığı kadar bizim birlikte bu konuları sormamız yersiz tamam.”

Gazetecilerin benzeri şeb görevden alınmasının nedarbehangi birlikte “cerrahi müdahale” olduğunu rapor fail Alem, “Ilk birini, birkaç aktarılma sonra öbürünü alsaydık bana bakarak kandırıcı olmazdı, asıl sahtekârlık o ant olurdu. Anlaşamadık, tarzlarımız uyuşmadı ve yollarımız ayrıldı” dedi.

Bir Cevap Yazın