Etken yayında eşcinsellik tartışması!

İslami referanslarıyla bildik herif hakları örgütü Mazlum-Der Umumi Başkanı Ahmet Faruk Ünsal ile eşcinsellerin sivil cemiyet LAMBDA İstanbul ’un avukatı Fırat Söyle  çalışkan yayında birbirlerine girdiler.

’Eşcinsel çor mıdır? ’ tartışması gündemdeki yerini korurken, ayrımlı kesimlerden üstelik enteresan tepkiler gelmeye bitmeme ediyor. Rıdvan Akar ’ın konukları ise polemiğin iki farklı ucunu baziçe etti. Eşcinselliğin çor olduğu ve otama edilmlesi gerektiği yönünde yayınlanan ayrımsız bildiriye imza atan Mazlum-Der, bu tavrıyla muhtemelen insanları garaz gösterdiği yönünde eleştiriler almıştı.

Mazlum-Der Umumi Başkanı Ahmet Faruk Ünsal, eşcinselliğin normal ayrımsız kapsam olmadığını ve hakeza aynı dayatmanın kabül edilemeyeceğini iddia ederken, ’eşcinsellik meşrulaştırılarak hedonist bir anlayışın mezesi haline getiriliyor. Garp kaynaklı aynı dayatma sözkonusu ’ dedi. Hırçın kuruntu namına programa katılan  ve aynı eşcinsel örgütlenmesi olan LAMBDA İstanbul ’un avukat Fırat Söyle ise bunun ayrımsız önyargı olduğunu, eşcinselliğin batıdan gelmediğini, Osmanlı ’de birlikte yaşanan ayrımsız genişlik olduğunu, Mazlum-Der ’mağara o bildiriye imza atmasının ise bir adam hakları örgütüne yakışmadığını söyledi.

İNSANLIĞIN SONUNU EŞCİNSELLİK Mİ GETİRECEK?

Ahmet Faruk Ünsal: Biz eşcinsellerin tahkir edilmesine, bayram edilmesine, ayrımcılığa tabi tutulmasına tabiatıyla karşıyız. Bu noktada çok kemiksiz tıpkı tavrımız var. Fakat eşcinselliğin normalleşmesi yerinde herkesin bu alışılagelen ’i yeğleme etmesi sonucu insanlığın sonu gelecektir. Bu tıpkı anomalidir. Eşcinselliık bir vakadır, inkar etmiyoruz. Ancak normalleştirilmesine karşıyız. Eşcinsellik normalin dışında tıpkı insanlık halidir. Bu konuda banko erek afişe etmek bigi tıpkısı amacımız namevcut.

Fırat Söyle: Hakeza tıpkı genişlik söz konusu değil. İnsanlığın sonunu getirecek olan, küreselleşmedir, eşcinseller değil. Bu sav kesinlikle abesti iştigaldir. Bu büyüklenme Mazlum-Der ’e yakışmamıştır. Sayın Kavaf ’ın açıklamaları tıpkısı haddinden fazla insana aksi kendisine dümbelek dönecektir. Mazlum-Der da imazını o bildiriden çekmelidir. Bunu gene gözden geçirmelidir.

AHA CANLI YAYINDAKİ EŞCİNSELLİK TARTIŞMASI TIKLAYIN

GAZETECİLER

Bir Cevap Yazın