Etkin emekliye 3 remiks patadak!..

Takvim’bile meydan düzlük habere göre SSK ve Deste-Seviye emeklisi 8.9 milyon dirilik, Sülale ayında ekstra artışa kavuştu. Hükümet, 1 Son Teşrin seçimlerinden geçmiş sözünü verdiği 100 teklik zammı, Eş’ta maaşlara yansıtacak. Temmuz’de 100 teklik alanlar birlikte bu artıştan yararlanacak ve yıllık zamları 2 bin 400 lirayı bulacak. SSK ve Sargı-Düzem emeklileri böylelikle önümüzdeki kamer çifte remiks almış olacak. Antrparantez bu emeklilerden esnaflık yapanlara benzeri zam daha yolda. Mütekait esnafın maaşından yapılan yüzde 10’luk bindi primi kesintisi kaldırılacak. Böylecene bu emekliler yüzdelik 10’luk ayrımsız kazanım yakalayacak. SSK ve Ilgi- Seviye emeklileri, çifte zammı Ocak maaşlarında görecek. Maaşlara hem para şişkinliği zammı hem birlikte 100 teklik artım yansıtılacak. Şişkinlik zammının tutarı, kamer başında açıklanacak şişkinlik verisiyle muhtemelen olacak.

% 3.65 GARANTI

2015’in ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen para şişkinliği büyüklüğünde maaşlarda çoğalma yapılacak. Açıklık enflasyonu ayrımsız kalsa üstelik 5 aylık enflasyona göre emeklinin yüzdelik 3.65 zammı cepte. Ayrıca Hükümet, tekaüt olup esnaflık yapanlara intihap öncesinde verdiği kesintiyi tahammül müjdesini önümüzdeki günlerde hayata geçirecek.

TÜRK-HAREKET VE TİSK: “PRİMLER İNDİRİLSİN”

Türkiye Işveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) ve Türkiye Işçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-IŞ) asgari ücretin bin 300 liraya çıkarılması çalışmalarına yönelik yaptıkları kuma açıklamada, aylaklık sigortası ve Içtimai Güvenlik Kurumu primlerinde tenzilat yapılmasının uygun olacağını kaydetti. Açıklamada, minimum barışma indiriminin minimum ücret seviyesine getirilmesi istendi.

Bir Cevap Yazın