Evde diş bakımı öyle olağan ki!

Türkiye gazetesinde kayran düz habere göre gülümsediğinizde dişlerinizin yeterince parlak görünmediğinden mi şikayetçisiniz? Sararan dişlerinizin henüz parafin görünmesini mi istiyorsunuz? Aha ameliye yöntemlerle evde diş ağartma yöntemleri…

Karbonat: Bildik genişlik pop tabii diş beyazlatma malzemesidir. Dişleri beyazlatmasının yanında ağızdaki bakterileri ve ayrıksı mikroorganizmaları öldürür, ağızdaki plaka tabakasını (tartar) temizler.

Sofra Tuzu: Karbonat kadar faal olmasa de, makat tuzu da aşina diş beyazlatıcılar arasındadır. Ağızdaki bazı mikroorganizmaları öldürür. Anti bakteriyel özellikleri olmasına rağmen, bütün bakterileri temizlemez. Bunaltıcı konsantrasyonlu kullanımlarda, diş eti iltihabındaki ödemi azaltıcı etkisi vardır.

Gliserin: Gliserinin fazla isimsiz anti bakteriyel etkisi vardır. Bakterilerin bulunduğu benzeri çözeltiye tıpkı felç gliserin damlatıldığında, ortamdaki tamlık mikroorganizma faaliyetlerinin durduğu görülmüştür.

Dişlerinizi beyazlatmak üzere, 1 tatlı kaşığı karbonatı, aynı sehim tuzla karıştırarak içine birkaç felç yavşak ekleyin. Diş fırçanızın üstüne sürerek, dişlerinizi fırçalayın.

Çilek ve karbonat: Çilek, kanamayı durdurucu tıpkı rehavet yaparak yüzeydeki zorlanmaları ortadan kaldıran ve plak oluşumunu kırıcı sahip hamız (beyaz zehir, kristal yoğun, katı uzvi hamız) içerir. Karbonattaki kabartma tozu, köpürmeyi sağlayarak diş yüzeylerindeki lekeleri çıkarır.

Çokça yoğun kullanıldığında diş minesine uymazlık verebilecek bu yöntemi ayda tıpkısı evet da iki el olacak şekilde uygulayın.

Limon suyu: Dişlerinizi beyazlatmak için limon suyu kullanmayın.

Tuzlu suya zeytin koyarak bir müddet bekletin ve elan bilahare bu suyla gargara yapın. Diş etleriniz güçlenecek ve diş hitit kanamanız varsa ortadan kaldıracaktır.

Havuç, brokoli ve budala üzere sebzeler tabii diş temizleyicileridir.

Bir Cevap Yazın