Evire Çevire Nilay, bilinmeyenlerini anlattı

Nilay Deniz’in Vatan’de yayınlanan röportajı…

Twitter ’daki lakabınız Cordelia, nereden geliyor?

Shakespeare ’in Kral Lear oyunundan geliyor, Mor Menekşeler ’i çekerken Yengi Algöz takmıştı bana bu ismi. Benim bile önce okuduğum oyundu ve Cordelia ile kendimi çok özdeşleştiriyordum. Tiyatroda onu oynamayı haddinden fazla isterim, umarım olur.

Aile mesleği diyebilir miyiz evet oyunculuk amacıyla?

Peki ihtimal dahi. Babam aktör, amma bu mesleği seçerken yer çok annemin etkisini ve desteğini gördüm. Benim aklımda on paralık yokken annem bu konuda haddinden fazla netti, oyuncu olmam gerektiğini söylüyordu. Aynı görk yarışmasına katılmıştım adımı orada duymuşlar, 16 yaşındayken Behzat Ç. geldi ve anca başladım. Gerçekte başka bire bir karakter amacıyla gitmiştim görüşmeye, o alengir olmadı, ama benim üzere Rüya rolünü yazdılar.

Romantik fars türünde bire bir dizi olması beni kendine çekti diyorsunuz…

Evet, önceki Ersoy Güler ’le tıpkısı mülakat yaptık, proje taslak halindeyken karakter üzerine konuştuk. Daha o devir çokça fena hâlde ve aceleci tıpkısı şeyin ortamında olduğumu anladım. Bilahare kendimi bir anda fotoğraf çekiminde buldum, ekiple da orada tanıştık.

Ekip derken gözlerinizin içi gülüyor, sette ne kadar eğleniyor olduğunuzu görüyorum.

Sette tek sıkılmıyorum, gâh oyuncular bitse de gitsek derler ayrımsız dakika önceki, ego kol aralarında birlikte çok eğleniyorum.

Çay topladık, mıhlama yedik

Sette en çokça kim güldürüyor sizi?

Farklı ’yle Buğra tabiatıyla kim! Dışarıda nasılsalar sette üstelik öyleler çünkü. O büyüklüğünde komikler ki!

bu arada Rize ’üstelik 10 dönüş kaldık, 16. bölümü de izlerken görürsünüz, rafting ’den çay toplamaya ve mübarek artağan mıhlama yemeye kadar Karadeniz ’bile yapılmasıgereken gelişigüzel şeyi yaptık. Meşbu dolu ve haddinden fazla eğlenceli geçti yani.

Sinema projesi var mı düz alacağınız?

Konuştuğumuz kâh projeler var, yapmadan geçmesin diye yakarış ediyorum bu sene! Haddinden Fazla seviyorum, bakalım mail zamanda muhtemelen olmasını ümit ediyorum…

Filmleri sinemada izleyenlerden misiniz?

en son Acul ve Kızgın 7 ’yi izledim, sonuç sahnesini az buçuk elan uzatsalardı ağlayacaktım, Paul Walker ’ı çok özleyeceğim. Amma sorsanız hangisi birinci hangisi beşinci film, söyleyemem…

Bir Cevap Yazın