‘EZEL’İN ILK KANALI DEĞİŞTİ DEMINCEK DAHI ERZEL DEĞİŞİYOR!..

Güzeşte hafta Türk televizyonlarında çokça enteresan bir alıntı yaşandı.

Show TV ’nin lokomtif dizisi serencam dönemin bildirme dikkat çeken yapımı EZEL tıpkı günde çizgi değiştirdi.

 Bir çok internet sitesi bu haberi hususi malumat kendisine yayınlasa dahi Türkiye bu yunak gelişmeyi önce HABER3 ’kap öğrendi.

YILDIRMA İDDİALARI DA GÜNDEME GELDİ, AMA…

Haberin arkası sıra da fısırtı gazetesi işlemeye başladı; ÖNCESIZLIK ’in ATV ’ye geçmesi üzere AY YAPIM ’a kazanç cezası kesildi, yok hükümete andıran olan ATV grubu AY Yapımı zilgit etti kadar duyum bütün medya dünyasında konuşulmaya başlandı. Tamam bu transferin iç yüzü aşağılık böyle miydi?

ATV ’NİN HEDEFİ PRIME-TIME

Aslında Ezel ’mağara ATV ’ye alıntı olma süreci 7-8 hafta evvel başladı, Seri kanalı kendisine aşina ATV ’nin sonuç yıllarda diziler üstüne şansı emir subayı gitmemişti ve bu durumdan müstacel çıkması gerekiyordu.

Öğle kuşağında berenarı başarılı olan ATV “Prime Time”da ayrımsız başarıyı yakalaması gerekiyordu çünkü reklamdan asıl para kazanılan göbek orasıydı.

 ATV yönetimi yeni başlattığı dizilerin iyi gitmemesi nedeniyle de  donuk günler yaşıyordu.

ATV yönetimi bu konuda doğru ama bir o büyüklüğünde de riskli aynı değişmeyen alarak reyting başarısı müdellel bire bir diziyi alıntı eylemek üzere kolları sıvadı.

Aynı tam Ay Yapım, birlik yapım şirketlerinin olduğu kabilinden Show TV ’yle maddi problemler yaşıyordu ve Öncesizlik ’den belde çokça balaban ölçekte maddesel rehavet içersindeydi çünkü Show TV Ay Yapıma ödeme yapmıyordu.

ATV yönetimi hoşur çokça heveskâr kişilerden oluşuyor ve akla yatkın hamleyi makul zamanda yapıyorlar.

KURTLAR VADİSİ GIBI

Umum Ay Yapım ’la Show TV beyninde ipler kopacakken ATV yönetimi zaten zat  bünyesinde Gökyolu adlı diziyi da eden  Ay Yapım ’a teklifi sundu. Bu teklifin peşi sıra düşünme, kavil ve intikal süreci 7-8 hafta sürdü ve Kamer Yapım çıktı ödenmeyen bölümlerin altından kalkamayacak duruma gelmeden mantık benzeri hareketle ATV ’ye geçti aynı Pana Film ’mağara Kurtlar Vadisi ’ni Star ’a geçirmesi kabil.

Aslında Öncesizlik ’in ATV ’ye geçmesi bu büyüklüğünde cılız. Ne nakil parası var,  Hangi yildirma var, ne alacak borcu takkadak eğlenceli ödeme sözü.

Demincek gelelim ATV ile Show arasındaki farklara,

Show TV ’da son dönemde hele maddesel konularda yaşanan aksaklıklar bundan sonra kanalın kullanılmamış yapımlardaki bölüm gücünü bile etkiliyor.

Allahtan Acun haddinden fazla kudretli bire bir televizyoncu ve yaptığı gelişigüzel iş tutuyor yoksa Show TV ’nin yayınlayacak biricik programı çabucak Yemekteyiz kalacak. Kurtlar Vadisi ’ni bile Film Yıldızı TV ’ye kaptıran Show TV ’nin elinde artık kaçacak çok bile fazla husus kalmadı.

Show TV ’nin ATV ’ye bakarak pozitif yanı ise fon kalitesi, Peki tezyifkâr Show TV ’nin başka kanallardan daha bol bir kaynak kalitesi var bu dahi izleyiciyi biraz üzecek.

Demincek gelelim ATV ’ye… ATV yönetimi ve program kadrosu yıllarca sabah ve öğle vakti kuşağı programlarında şansı ciddi  ATV ’yi hiç görmediği reytingleri almasını sağlıyor.

Bu yüzden kim ATV alelade çokça muvaffakiyetli tıpkı hamle yaptı ve yine bu yüzden kim Show TV ’nin önlenemez çöküşü tüm hızıyla sürüyor…

Ezel ’in transferiyle ait bile son gelişme Show TV ’nin zaman fiktif ile Kamer Imal ’dan kasedi teslim etmesini beklediği yönünde.

ÖNCESIZLIK BIBI YAYIN AKIŞINDA

Başkaca bu ümit o büyüklüğünde erdemli kim Ezel Show TV ’nin sayfasında yapıt akışında sakat saatinde duruyor. Son adına Show TV ’nin tıpkısı açıklamasında yönetimin tamam seksiyon paralarını ödediğine dair. Show TV olayı tüzel bire bir boyuta taşımayı düşünüyorsa ödemeleri yapmış kabil.

ÖNCESIZLIK 25 AILE ’TA AYRIMSIZ SÜRPRİZLE ATV ’BILE

Show TV ’nin bu hamlelerinin hangi akıbet getireceği muhtemelen gayrimümkün amma ÖNCESIZLIK 25 Kari ’ta ATV ’dahi yayınlanacak kabil gözüküyor ancak ismi ÖNCESIZLIK kaçınan. Bire Bir Kurtlar Vadisi ’nin sonuna “Pusu” koyması kabil ÖNCESIZLIK ’birlikte sonuna aynı şey ekleyecek.

Duygusal Bayır /haber3.com

Bir Cevap Yazın