Facebook, aşireti birbirine düşürdü!

İHA’da düzlük alan habere bakarak cali hesaptan paylaşımlar üstüne yaklaşık 1 haftadır el kolları ortada silahlı, bıçaklı kavgalar meydana gelirken, inanma yetkililerinden kimliği belgisiz şüphelinin bulunması istendi. Erzurum’un Yakutiye ilçesine sınırlanmış Gölbaşı ve Şükrüpaşa semtlerinde yaklaşık 1 hafta süresince rastgele gün özellikle akşam saatlerinde birbirlerine akraba olan tıpkı oymak fertleri ortada silahlı, bıçaklı kavga olayları yaşandı.

Çekişme olaylarına resmi ekiplerin yetersiz kalması üstüne acara kuvvet polisleri müdahalede bulundu. bazen yaralanan ve gözaltına alınanların olduğu olayların yapmacıklı Facebook üzerinden yapılan taşlama muhtevalı paylaşımlardan kaynaklandığını belirten Ateşin Açık Deniz, şevket büyüklerine, güvenlik yetkililerine seslenerek, “Bu yapmacıklı paylaşımları yapanları bulun. Yoksa cinayet çıkma aşiret fertlerimiz arasında” dedi.

Ateşli Açık Deniz, Cumhuriyet Savcılığına, emniyete lazım şikayet başvurusunda bulunduklarını belirterek konuyu şöyle anlattı:

“Facebook üzerinde ‘Mehmet Uyuz’ adında ayrımsız can üzerinden yapmacıklı hesap açılmış. Bu hesaptan aşiretimizin kollarında bulunan akrabalarımıza hakaret muhtevalı, yakışıksız paylaşımlar, mesajlar gönderildi. Bunun üstüne aşiret birbirine düştü. Benim, yakınlarımın evleri, işyerleri silahlı saldırıya uğradı. Davranışlar büyüdü. Daha yoğun olayların yaşanmaması için Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, emniyet yetkililerine sesimi belirtmek istiyorum.

Güvenlik konuyu araştırıyor daha benzeri akıbet bulunmayan arasında. Bu düzme hesap bulunmazsa oymak fertleri beyninde daha ciddi davranışlar yaşanacak. Cinayetler olacak. Bu düzme hesap aydınlatılsın kim gerçekler ortaya çıksın. Yoksa hep birbirinden şüpheleniyor, silahlı durumlar çıkıyor. İsteğimiz daha fazla kan akmadan, çağ davasına dönüşmeden olayın aydınlatılması” dedi.

Öte yandan güven güçleri en üst bahse konu aşiret fertleri arasında meydana gelen ve adeta düzlük muhaberesine dönen olaya müdahale etmiş 10 gönül gözaltına almıştı. 

Bir Cevap Yazın