Facebook’la mevrut 1 yıl hapis!..

Chip’in New York Law Journal’e dayandırak verdiği haberine göre, Maria Gonzalez’in üvey kardeşi Maribel Calderon ile görüşmesi, egemenlik ile yasaklanmıştı. Fakat bire bir Facebook sayfası oluşturarak kardeşinesalakdemesi ve onu etiketlemesi, başını derde oyulgamak üzere tam oldu.

Facebook’ta etiketlendiğiniz ahit, natürel namına size ayrımsız bildiri ulaşıyor. Bu dahi mahkemenin, Gonzalez’in haram kararına uymadığını düşünmesine posta açmış . Ve demin, hapiste 1 yıl geçirmesi söz konusu.

Gonzalez’in avukatı, davayı kesmek için mahkemenin himaye emrinin Facebook ile iletişimi hele içermediğini sav ediyor. Hâkim Suskun Capeci ise bu şekilde düşünmüyordu. Kararın celi benzeri şekilde “elektronik yahut temas yolla” kelimelerini içerdiğini belirten yargıç, bu kelimelerin Facebook iletişimini içerdiğini açıkladı. Gonzalez’in avukatı, değerlendirme yapmayı reddetmiş olsa bile mahkemenin alacağı karara itiraz etmeyeceği durum ediliyor.

Elhasıl, Facebook’ta herhangi bir özdek yayınlarken iki öğün düşünmenizde kâr var. Hele bir üstelik duruşma emri bahis konusu olduğunda, üç sefer düşünmeniz müfit türlü. Gâh Facebook iletişimlerinin hususi yahut sunu azından ayrımsız miktar meçhul olduğunu düşünseniz üstelik, benzeri el yayınlandıklarında, internet üstünde bulunduklarını unutmayın. Ve kurulan seçkin kül gibi, yayınlanan herhangi bir molekül birlikte size alın dönebiliyor…

Bir Cevap Yazın