Facebook’ta seçkin tabiat fert dostlara mama oluyor!

Yıpranmamış Asır’dan Hüseyin Çalışkan’ın haberine bakarak Didim Belediyesi, PFOTENHİLFE EOROPA&UNGARN E.V isimli bire bir Alman firmasıyla yaptığı işbirliği çerçevesinde belediyeye ait efsanevi barınağının resmi facebook adresinde yapılacak her soy tabiat, değerlendirme ve paylaşım sokak hayvanlarına mama yerine mankafa dönecek.

Yapılan işbirliği kapsamında ilk yerine Didim Belediyesi hayvan barınağı tanıtılırken arkası sıra pilot aplikasyon kapsamında müzaheret sayfası oluşturuldu. Bu çerçevede Didim Belediyesi Çıkmaz Hayvanları Barınağı’nın facebook sayfasındaki gerçekleştirilecek herhangi bir beğeni, yorum ve paylaşım sokak hayvanlarına abla yardımı olarak ansız dönüyor.

Bu işbirliği kapsamında Didim’deki çıkmaz hayvanları üzere 800 kg çaça toplandığı ve volta aracılığıyla Didim’e gönderildiği öğrenildi. Didim Belediye Başkanı A. Bahir Atabay, “Bu proje yardımıyla sokak hayvanlarına ulama seçmek isteyenler barınak sayfasını izlem edebilir. Hayvan sevgisini bakmak için barınağa ilişik resmi facebook sayfasından gerçekleştirilecek gelişigüzel tabiat, değerlendirme ve paylaşım çıkmaz hayvanlarına çaça yardımı adına gabi dönecek” diye konuştu. 

Bir Cevap Yazın