Fadıl Akgündüz’e 2443 sene hapishane istendi!

Sabah’tan Nazif Karaman’ın haberine göre Bayrampaşa’birlikte ‘Caprice Gold’ ve Maldivler’dahi ‘Caprice Maldivler’ projelerinde çevrim para satışı yaptığı kişileri dolandırdığı iddiasıyla tutuklanan Fadıl Akgündüz üzerine 2 bin 443 yıla kadar kodes istemiyle ülkü açıldı. Akgündüz, 21 Fasıla 2015’te İstanbul 9’uncu Barış Ukubet Hâkimliği’nce, dolandırıcılık suçlamasıyla tutuklanmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Yıldırı ve Düzenleme Suçlar Bürosu tarafından Akgündüz üzerine yürütülen soruşturma tamamlandı. Cumhuriyet Altını Savcısı Nihat Karpınar, Akgündüz’ün “tüccar yahut iştirak yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı” suçu kapsamında cezalandırılmasını istedi. Savcı, 349 mağdurun bulunduğunu belirterek dolandırıcılık suçunun 349 yol işlendiğine dikkat çekti ve Tepkili Uçak Fadıl karşı bütün 2 bin 443 yıla kadar kodes cezası kâm etti.

İMKÂNSIZ PROJELER…

İddianamede Fadıl Akgündüz’ün birlikte şirketlerinin ortakları olan ablası Avniye Obut, eniştesi İbrahim Obut ve yeğeni Mehmet Salih Obut de aynı suçlama kapsamında maznun olarak saha aldı. İddianamede, Caprice Gold Bayrampaşa dolay ödemeli çevrim para ve Caprice Gold Maldivler’birlikte ön ödemeli devir dinlence projeleri kapsamında 349 kişiden mülk toplandığı fakat antant hükümlerinin namına getirilmediği belirtildi. Bayrampaşa’daki proje tamamlanmadan Maldivler’deki projeyi satışa çıkararak akça akışı sağlayıcı şirketin dolandırıcılık amacıyla kurulduğuna ilgi çekildi. İki projeyi üstelik ‘tamamlanması tür sıfır projeler’ diye niteleyerek nitelendiren müddeiumumi, sonuçta her iki projenin bile tamamlanmadığını, çokça sayıda müşterinin kıygın edildiğini ve paralarının mankafa ödenmediğini anlattı.

TANJU ÇOLAK’A TAKİPSİZLİK

Kamu şüpheliler karşı “Yanlışlık işlemek için teşekkül kurmak” suçundan takipsizlik kararı verilirken eski topçu Tanju Çolak için da ayyarlık suçundan kovuşturmaya düz olmadığına hükmedildi. Bilcümle şüphelilerin 2 bin 443’er yıla kadar hapisleri istendi.

Bir Cevap Yazın