FADİME DELICESINE BUHAR OLDU

Fadime Delicesine ’mağara bu ülkede, ayrıca bu dünyada yaşadığına dayalı beyninde hangi tıpkısı doküman, ne resmi, hangi bile ferdî tıpkısı evrak var. Delimsirek ’mağara eş kayıtları, SSK kayıtları namevcut. Hepimizin günlerce izlediği Müslüm Sıra basılmasının peşi sıra mevrut mahkeme kayıtlarında ise kendisinden üstünkörü ‘bahsediliyor. Sadece birkaç mecmu. İnanabiliyor musunuz? Beyninde Fadime Mecnunca diyerek biri bulunmayan artık.

FADİME Delimsirek ’i hatırlıyor musunuz? Birçoğunuzun “Peki” diyeceğine eminim.
Birçoğunuz üstelik beş altı ilim verince, biliyorum diyecektir. Hangi abus, bir ahit günce hayatımızın cümle ortasına bomba üzere düşmüştü Fadime Mecnunca ve onu cinsiyet tuzağına düşüren Aczmendi tarikatı şeyhi Müslüm Devir. Upuzun saçları, sakallı ve elinde asasıyla dolaşan bu tarikat şeyhi ve renkli gözleri ağlamaktan şişmiş iyicene yüzlü tesettürlü kızın dramı, temas şeb televizyonlar eliyle evimizdeydi. “Pes daha çok!” demiştik. Ilmek için neler yapılıyor! Demincek henüz mebzul hatırladınız herhalde. Sonradan aşina 28 Küçük Ay ’ın gelişi, tankların yürüyüşü… Türkiye ’nin kaderi darbelerin, bu sefer “postmodern”i gelmişti. Fadime Delimsirek unutuldu gitti… Sonraları belli Firar Kocabaşı yıllar sonraları buldu ortaya çıkardı. Bedii faaliyetler yaptırmıştı ve başını açmıştı. Hangi gariptir kim bu buut kimseyi şaşırtmamıştı. Anca çok manipülasyon, anca haddinden fazla lehtar istihbarat yapılıyordu ki… Neyi yazıp çizeceğimize, neye inanacağımıza şaşırmıştık. Fadime Delicesine-Müslüm Tarih basılması, 28 Şubat sürecinin şüphesiz bir tane nedeni değil amma gidişatı hızlandıran etkilerinden biri olmuştu. Amme vicdanı yaralanmıştı. Bu gücük hesap tazelemeden sonradan gelelim bugüne…

Geçtiğimiz günlerde Eskimemiş Şafak, Ergenekon soruşturması kapsamında ifadesine başvurulan tıpkısı muamma tanığın söylediklerini okuyucularına şöyle aktardı. “Fadime Atmaca, haddizatında pavyonda çalışan tıpkı telekızdı. Oradan alınıp, özel bir görevle Aczmendi Lideri Müslüm Güneş ’ün metresi haline getirildi. O dönemde tekrar gündemde olan cinci hoca Mürtefi Kalkancı dahi esasta aynı alkolikti. Bütün bu isimler Refahyol ’u budamak için organize edildi” Bazılarını çığlık zehir gülümseten, bazılarına “Haydi canım, saçma” dedirten bu bilgiyi doğrulamak esasen çok cılız olmalıydı. Bulursun Fadime Delimsirek ’i, anlatır olup biteni. Ergenekon savcıları de tıpkısı şeyi yaptı. Fadime Mecnunca ’i tanık statüsünde tabir vermeye seslenmek istediler. Amma bulamadılar. Fadime Delicesine, sanki buhar olup uçmuştu. Buhar olup derken abartmıyorum.

NASIL MI?

Fadime Atmaca ’in bu ülkede, hassaten bu dünyada yaşadığına dair ortada ne tıpkısı belge, neresmi, ne bile şahsi benzeri evrak var. Şahin ’mağara can kayıtları, SSK kayıtları yok. Hepimizin günlerce izlediği Müslüm Ruz basılmasının ardından mevrut murafaa kayıtlarında ise kendisinden baştan savma bahsediliyor. Çabucak birkaç yekpare. İnanabiliyor musunuz? Beyninde Fadime Delimsirek diye biri bulunmayan çıktı.

OLUR NE OLDU?

Önceki Fadime Mecnunca ’in geçmişiyle başlayalım. Fadime Delicesine, muhafazakâr bire bir aileden geliyor. 1972 Malatya Arguvan tevellütlü. Avlu ona mukavim de adaletli davranmamış olacak kim 1995 yılına büyüklüğünde Aksaray ’da şu anda restoran hizmeti veren ayrımsız mekânda, konsomatris namına çalışıyor. Aynı periyot kapısını iki emanet çalıyor. Biri, kamuoyunun yakından bildiği, başkaca geçtiğimiz günlerde Ergenekon kapsamında ifadesi alınan ayrımsız insan S.S. Bu ismin önderliğinde Fadime Mecnunca ayrımsız süre Fatih ’te dini aynı eğitimden geçiriliyor, görüntüsü değiştiriliyor. Arkası Sıra Müslüm Gün ile tanıştırılıyor. Güneş ne kadar bu işlerin içindeydi, bu kumpasa hangi kadar kendi isteğiyle katıldı, bilemem. Benim araştırmalarım Fadime Atmaca ile bağlı. Fadime Atmaca-Müslüm Devir ilişkisi planlanırken Mecnunca bire bir işadamının yanı sıra sekreter namına işe başlıyor. O işyerinde iki ismi var. Bazıları kendisine “Kevser” diyor, bazıları “Fadime” diye niteleyerek sesleniyor. Çalıştığı şirketin ismi Avitaş. Avitaş 1969 yılında Mak. Yük. Müh. Eşref Avdagiç aracılığıyla kurulmuş, kompozit plastikten komponentler yapım eden ve otomotiv sanayiine yönelik çözümler üreten benzeri şeriklik. O dolaşma Pendik SSK ’de mukayyet kendisine gözüken Fadime Mecnunca ’mağara patronu ise Eşref Avdagiç ’in oğlu Şekip Avdagiç. Fadime Atmaca ’i bizzat işe alan de o. Gür üstelik biz bu ismi nereden biliyoruz?
Şekip Avdagiç, Nuri Çolakoğlu ’ndan boşalan 2010 İstanbul Firez Başkenti Yürütme Yerleşmiş Başkanlığı ’na gelen sima. Hadi bakalım buradan buyurun. Hangi taalluk yani? Az Buçuk araştırdım. Avitaş, Başbakan Erdoğan ’ın İstanbul Şehremaneti Başkanlığı döneminde kamuoyuna İGDAŞ yolsuzluğu adına güzeşte tablonun da başaktörü. Gerçi açılan davalar zaman aşımından sakıt amma Avitaş ’ın ve Avitaş ’ın bozuk ortağının kurduğu Kimelsan Kimya ’nın başı, tıpkısı dolaşma naylon
faturalar konusunda banal ağrımış. Aslında olup biteni anlamak baskı olmasa lazım. O dönemdeki algı beyannameleri beyninde. Ama bu üstelik ayrıksı benzeri abece konusu.

Dönelim Fadime Delicesine ’e… Hangi dedik? Buhar oldu uçtu. Sav mı istiyorsunuz?
Buyurun TC etiket numarasını: TC 37570863278. Araştırın bakalım beyninde hakeza biri var mı? Hani bir şu adlı Bourne Identity filmi kabilinden. Kadına ilgili bütün bilgiler yok edilmiş. Ego bildirme iyisi mi size neler olduğunu anlatayım. Fadime Delimsirek o hat bu biçim dolaşıp ağladıktan sonradan birilerinin emriyle önceki Hollanda ’evet gönderilmiş. Aynı süre bu ülkede diri Delice, oradan Almanya ’ya esbak. Demin ise Türkiye ’bile amma Fadime Delice kendisine değil.

OLUR ONU BUHAR FAIL KI?

Fadime Atmaca, “Şahit Esirgeme Programı”yla eskimemiş aynı etiket kazanmış. Şu anda Türkiye ’da ama İstanbul ’da değil. Baştan bedii işler yaptırmış. Görenlerin söylediklerine bakarak yüzü çok değişime uğramamış amma tarzı farklı. Başı küşade, akıbet etap çağdaş giyinmiş. Hayatını İstanbul dışında sürdürüyor. Çalışıyor ve eskimemiş etiket numarası, yeni ismi ve bakir can kayıtları var. İsmi mi ne ergin? Fadime Şahin ’in çıktı iki ismi var. Bu ismi ve soyadını yayınlamak akilane değil diye düşünüyorum, o yüzden bir numara ismi ve soyadının mir harflerini veriyorum. Fadime Şahin, imdi Tuğba A.Y. olarak hayatına bitmeme ediyor. Geçtiğimiz günlerde İstanbul Emniyeti bünyesinde, sesiz titreşimsiz, ilk kez Tanık Dulda Bölüm Müdürlüğü kuruldu ve başına birlikte Tevhit Büro Müdür Muavini, deneyimli polis Azmi Araz getirildi. Bu evolüsyon üstelik resmi olmayan şahit dulda programlarından duyulan rahatsızlığın mehabetli aynı göstergesidir.

Demin gelelim aklımı kurcalayan sorulara:

1- Fadime Atmaca, sebep Tanık Siper Programı ’na alındı?
2- Fadime Mecnunca, neyin tanığı?
3- Hayatı tehlikede mi? Ki marifetiyle zılgıt ediliyor?
4- Fadime Atmaca, Ergenekon soruşturması kapsamında tanık adına mı dinlenecek yoksa sanık kendisine mı tutuklanacak?

28 Gücük Ay döneminin başaktrislerinden Fadime Delicesine ’e ne olup bittiği, onun geçmişi ve yaşadıklarını bilmeye hakkımız var diye niteleyerek düşünüyorum. Birlikte 28 Küçük Ay süreciyle ait bazı gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlayacaksa eğer, haddinden fazla henüz mefret diye düşünüyorum. Fadime Delice ’in Tanık Dulda Programı ’yla buharlaştırılması ise Türkiye ’nin gündemini doğru algılayabilmemiz üzere önemli bire bir bilgelik.

BASAMAK: HABERTÜRK, Fadime Mecnunca ’in “MITOS ’mağara dulda programı” ile kimlik değiştirdiği iddiaları üzerine MITOS ’i aradı. Düzenleme hesabına sunulan yanıtta “Teşkilatın benzeri şahit programı olmadığı, hele özellikle Fadime Delicesine ile değme ilgilerinin bulunmasının dahi düşünülemeyeceği” açıklandı.

CERIDE HABERTÜRK / BALÇİÇEK PAMİR

 

Bir Cevap Yazın