Fahriye Evcen: ”Güzelliğim gülüşümde”

Milliyet’ten Senem Münevver ’ın röportajı…

– Güzelliği şüphesiz tanımlıyorsunuz? Sizce tıpkı kadını iyicene özne hangi?

Kaynak güzellik tanımlarım esasen çok olağan. Mutluluktan içi gülen gözler, heybetli gerçeklik ayrımsız gülümse kadar.

Ben da hele gülüşümün gücünü keşfettiğim zaman gerçekte gerçek güzelliğimi etrafıma elan bereketli yansıtmaya başladım. Hizmet ürünleri güzel olmak için çok ferah birer berkitme.

Saç, cilt, üst tipinize uygun ürünleri ahenktar buyurmak çok muhteşem.

Ancak eğer ruhunuz dengede değilse,  gözlerinizde yeterince ışık yoksa evet bile bol beslenmiyorsanız saçlarınız, cildiniz yeterince parlamayacaktır.

Bence görk zinde aynı üzeri, zinde aynı can kuşu ve aklın uyum halinde olması sonucu dışarı yansıttığımız ışıktır.

– Formunuzu nasıl koruyorsunuz?

Aksiyon yoğunluğumun haricinde tabii akışında dimdik ve düzenli olan tıpkı hayatım var. Gaflet saatlerim ağır ezgi, günde sayı farkı yedi saat uyuyorum. Elimden geldiğince sağlıklı beslenmeye ve sporyapmaya özen gösteriyorum. Eli Nimetli miktarda akarsu tüketiyorum.

Bundan Sonra hayatımın rutini haline mevrut bu alışkanlıklarım, fit bire bir görünüme sahip olma üstüne üstelik bana güç anlamda avantaj sağlıyor diyebilirim.

– L ’Oréal Paris ’mağara Reklam filminde “Hayvan eş deyince aklıma evvel Türkan Şoray geliyor” diyorsunuz. Sinemanın sultanı sizin için hangi yönleriyle esin kaynağı?

Türkan Şoray, alışılagelmişin dışına çıkan, ikonik görünüşüyle nesilden nesile sabah yeli veren benzeri felek. Kamu zamanlara hitap eden ayrımsız ışığı var! Benim üzere Türkan Şoray, lazım duruşu, lüzumlu başarılı kariyeri, ister ikonik güzelliğiyle   zamana saha okuyor.

Nesiller süresince ‘hayvan ’ kalmayı başarmakla alay malay gereksiz güzelliğin sembolü adına günümüz trendlerinede yan veriyor.

Ve en önemlisi birlikte, benim üzere sabah yeli kaynağı olmasının yer balaban sebebi, büyüleyici güzelliğe cemaat kahverengi saçları!

– Yüz tonunuz hayvan kıraathane yani…

Saç rengimi seçerken hem mevsim trendlerini yansıtmayı, hem dahi kelimenin yekpare anlamıyla söylence reşit bire bir rengi saçlarımda  uygulamayı yeğleme ettim. Bu rengi saçlarında benim kabilinden soğuk akaju tonlarda yansımalara sahip olmak isteyen tam kadınlara öneriyorum.

– Saçlarınız canlılığı ve parlaklığı üzere neler yapıyorsunuz?

Zinde tagaddi, yeterli akarsu tüketimi, eğlenceli spor küçük çok koskocaman. Munzam olarak ferdî bakımın benim için elzem olduğunu söyleyebilirim.

Bu tempoda seçme saç bakım ürünü tam olmuyor zira. Bu anlamda lazım tüm bakımı işleyen saç yağını yeğleme ediyorum.

‘Anneannemin mendilini saklıyorum ’

– Saraka dönemleri için hususi aynı hazırlık süreciniz var mı?

Hezel dönemleri beni bayağı tıpkısı kız çocuğu kabilinden hissettiren, heyecanlandıran dönemler. Temas küçümseme bir zamanlar ilkin ailem, sevdiklerim gelmek amacıyla yekpare acun üzere bahtiyarlık, sağlık ve geçim dilekle-rimi kalpten paylaşıyorum. Bayramın ‘Nerede o çarkıt bayramlar? ’ dedirtmeden kutlanması benim için çok cesim.

Bu sebeple olabilir olduğunca ailemle, sevdiklerimle olacak şekilde bayram hazırlıklarımı, programlarımı gerçekleştiriyorum. Hezel sabahı mahsus bahtiyarlık, kasırga, umut karışımı kalp, bayrama özenle hazırlanmayı da gerektiriyor bence. Iyice kıyafetler, efsanevi saçlar, özel bire bir makyaj… Bu minik hazırlıklar bayramı eksiksiz anlamıyla, birlik heyecanıyla yaşamamı sağlıyor.

– Bizimle aynı bayram anınızı paylaşır mısınız?

Bayramlar benim amacıyla haddinden fazla manidar anılarla mahmul. Çocukluğumdaki bayramlarda hissettiğim heyecanı daha çokça net hatırlıyorum. Kortej benim ve kız kardeşlerim üzere sunma güzelce kıyafetlerimizi almak, annemizin saçlarımıza sunma sevdiğimiz modelleri yapması, cıvıl cıvıl heybetli benzeri sülale yerine söz masasında gülmek, intizar etmek demekti.

En unutamadığım küçümseme anımsa, tıpkı ismi taşıdığım anneannemden küsurat ve üzerinde ismimizin sarrafiye harfinin olduğu harir mendili annemin yıllar bilahare bana ödül etmesi. Daha büyük tıpkısı özenle saklıyorum. Umarım aynı çevrim ben de öz çocuklarıma, torunlarıma tıpkı hezel ziyaretinde bu manidar mendili hediye ederim.

Bir Cevap Yazın