Falla dolandırıcılığa 7 yıl dam!..

Sabah’tan Osman Asiltürk’ün haberine göre evli ve ayrımsız yavru annesi olan Günay Durmazoğlu (21), 06.08.2015 tarihinde Automall Galericiler sitesinde mevcut ayrımsız otomotiv şirketine yanındaki aynı kadınla 50 kuruş dünyalık isteme bahanesiyle girdi. Hareket yeri sahibi Ahmet K., haleldar olmadığını söylemesi konusunda Durmazoğlu, bu öğün de tıpkı üst sigara istedi. Sigarayı aldığı sırada Durmazoğlu, hisse senedi yeri sahibinin avucunu açarak kendisine afsun yapıldığını ve evine tıpkısı kağıt konduğunu söyledi. Afsun yalanına inandırmayı başaran Durmazoğlu, Ahmet K,’dan cebinde mevcut parayı çıkarmasını ve avucunu açıp kapamasını söyledi. Durmazoğlu, paraları eline alıp vasıtasıyla sıktıktan bilahare Ahmek K’ya verdikten sonra yanındaki bayanla dükkandan ayrılıp gitti.

EL ÇABUKLUĞUYLA PARAYI ALDI

Durumdan şüphelenen Ahmet K., kendisine anlayışsız iade edilen parayı taharri ettiğinde 5 bin 200 TL paranın yarım yamalak olduğunu ayırt etti. Günay Durmazoğlu, halk çabukluğuyla desteden parayı çalmıştı.

Ahmet K., utancından ne karakola gitmiş ne de parasının çalındığını kimseye söylemişti. Olaydan 4 ahit sonradan otomotiv dükkanına gelen polisler aksiyon durumunda ayyarlık olup olmadığını sorunca Ahmet K., durumu anlatarak Günay Durmazoğlu’ndan şikayetçi oldu. Ahmet K, ifadesinde “İşyerinde çalıştığım esnada sivil polisler işyerine geldi ve burada ayyarlık oldu mu diyerek sordu köle kendilerine benim dolandırıldığımı 5200 TL paramın gittiğini utandığımdan çevrede mevcut arkadaşlarımın numara geçeceğini düşündüğümden şikayetçi olmadığımı anlattım. Beni dolandıran Günay Durmazoğlu isimli şahsın polis merkezine her an tasdik olduğunu öğrendim” dedi.

Günay Durmazoğlu, Bakırköy 5. Hazar Ukubet Mahkemesi eliyle ifadesi alındıktan sonra adli taharri üzere erkin bırakıldı. Durmazoğlu, haftanın Çarşamba günleri ikametine sunma mail polis karakoluna anbean imza verecekti. Yapılan soruşturmanın ardından Durmazoğlu, için “Elde veya üstte taşınan eşyayı çekip almak suretiyle ya birlikte hususi beceriyle hırsızlık” suçundan 7 yıla kadar hapishane istemiyle sevgili açıldı. Eskişehir’da ikamet fail Durmazoğlu, duruşmalara katılmadığı üzere karşı zorla getirilme kararı çıkartıldı.

Bir Cevap Yazın