Fatih Altaylı Aliağaoğlu’na dolaşık yüklendi!..

HANGI diyeyim.

Görgüsüzlüğün, düzeysizliğin bu kadarına hangi diyeyim. “Mallarım bunlar, istersen sana de vereyim” diyene hangi diyeyim.

Bu büyüklüğünde aşağı çekilmiş aynı seviyeye, çukura düşmüş birine ben hangi diyeyim. Utanç, arlanma, ar, hayâ kalmadığı ant kortej neye yarar ki! Bütün işlerini parayla görmeye alışmış birine ben hangi diyeyim. Yer yüksek değer namına serveti gören birine ben ne diyeyim. Medyayı üstelik, şöhreti da, aşkı üstelik parayla alabileceğini düşünen karaktere ben hangi diyeyim.

Biliyorsunuz Ağaoğlu bize kolluk oldu. Maliye kaynaklı tıpkısı haberle. 2B arazilerini köylülerden toplamış amma devlete ödeyeceği parayı az tutmak amacıyla arazilerin metrekaresini 20 bin metrekare natamam bildirmiş, Maliye ’ye yakalanmıştı. Dün parasıyla satın aldığı gazetelere car veriyor ve bana yer vermeyi öneri ediyor. Haddinden Fazla şükür malla mülkle işimiz yok. Sonraları görmelerle hiçbir ant olmadı elhak.

Car üzere namına teşekkürname ediyorum. İlanlarla satın aldığı gazeteler onun yaptıklarını görmezden geliyordu. İlanıyla herkese duyurmuş oldu yediği haltları. İlanda haberimizi yalanlayamıyor. Diyemiyor kim, “Müfit natamam gösterilmedi”. Diyemiyor, zira Maliye yakalamış. Belgeli. Biricik diyebildiği, “O arsalardan biri bana ilgili değil”.

Haberimizde bu bile vardı elhak. Orada Ali Ağaoğlu ’nun iki dahi ortağı var. 2B ’leri bu arada toplamışlar. Toplusoy ve Özal ’la. Edepsizce arazilerinin listesini yayınlamış, “Beğendiğin varsa sana satayım” diyor.

Bak Ağaoğlu, senin servetin benimle muhatap olacak büyüklüğünde eskimiş değil henüz. Bu gidişle eskiyeceği üstelik bulunmayan elhak. Ego senin benzerinden değil arsa, selam dahi almam. Sen o arsalarını dibinde dolaştırdığın ve seninle ayrımsız tıynetteki gazeteci dostlarına sat. Verdiğin ilan da doğrusu bittabi tıpkısı insan olduğunu gösteriyor. Edepsizcesine 3316 parseldeki arsayı bile yazmışsın oraya. Orada henüz önce sattığın villaları ne yapacaksın Ağaoğlu? My Country diye niteleyerek sattığın villaları. Tıpkısı elan mı satacaksın. Bak Ağaoğlu, insan adamlığıyla övünür. Senin gibilerse malıyla. Övünmeye bitmeme cilt aslanım benim. Doğrusu övünülecek eksantrik aynı şeyin olmadı hayatta. Katiyen bile imkânsız.

SENİ AHLAKSIZ KIYAKÇI!

MUALLA Ağaoğlu bana biaman boşaltmak için ilan vermiş. Türk Açkı Kurumu ’nun Balaban Türki Sözlüğü ’ari açtım şipşak. Bana “kıyıcı” eden Yüce Ağaoğlu hangi gitmek istiyor diye niteleyerek. Şöyle yazıyordu: Kıyakçı: a. 1. Atlama Beygiri yetiştirilen haralarda hayvanların çiftleşmesine müzaheret fail görevli. Anladığım kadarıyla Ali Ağaoğlu beni gözünde büyütmüş.

SEN KIM OFLU KALKMAK KI?

AĞAOĞLU ’nun tavrına bakan zanneder ki, ortada “kıray duruşu” olan tıpkı eş var. Nerdeee! Benim bildiğim Oflu, bırakın Ofluyu ayrımsız nebze kayırıcı olan herif, yazdığı aynı eleştiriyi bahsetmek için ofisine davet ettiği eş yazarı gözdağı etmez. “Seni vururum, kırarım, döverim” kadar laflar etmez. Bırakın avrat yazarı, kişi mekânına mevrut birine maksimal saygıyı gösterir. Düşmanına birlikte. büyümek yalın kat değildir. Tapu listesiyle adam olunmaz.

Fatih ALTAYLI

 

 

 

Bir Cevap Yazın