Fatih Altaylı itirafçı mı?

Aha yazısının o kısmı:

Iletişim Araçları, Fatih Altaylı ’nın Cüneyt Özdemir ’in programındaki açıklamalarını görmezden geliyor; fakat hepimiz o röportajın Türk demokrasisi açısından ”tarihi” tıpkısı değeri olduğunu biliyoruz.

Fatih Altaylı iktidarın iletişim araçları üzerinde kurduğu kontrol mekanizmasını hep çıplaklığıyla afişe etti. ”Hangimizin durumu farklı?” diye bizim mahalledeki Omerta ’yı, yani ezilmişlik yeminini bozdu. Bu yüzden ego Altaylı ’ya asabileşmek yerine kişi halimize acımayı yeğliyorum.

Fazla uzatmaya, ballandırmaya gerek yok. Bu nüfuz döneminde medyada yöneticilik yapmış biri kendisine, Altaylı ’nın “Bütün rehavet var, rehavet var diyor. Eeee bittabi olduğunu sanıyordunuz medyaya baskının?” ve ”Bu telefonları almayan medya yöneticisi var mıdır şu anda?” cümlelerini, tarihi tıpkı temel şehadet ettiğim bilinciyle dinledim.
Fatih esasen bizim sektörün itirafçısı oldu. Ama galiba kim itiraf bile bu ucuz kamuoyunu kesmiyor! Habertürk genel kitap yönetmeni konuşurken twitter ’birlikte bütün ona sallıyordu.
Altaylı ’yla 3 sene çalıştım. Bilirim; sevmeyeni çoktur. Hepimiz üzere kavisli yazıları, yanlış pozisyonları, hatalı fikirleri ergin benzer.

Amma Allah aşkına, önceki taşı günahı olmayan sallasın! Bana bakarak asıl kızılması müstelzim Altaylı değil, bu sistemi yaratan, finanse fail ve hala savunanlardır.

ASLI AYDINTAŞBAŞ / ULUSALLIK GENEL AĞ SİTESİ

Bir Cevap Yazın