Fatih Altaylı: Şike başına belayı

Şike başına belayı

DÜNYA Ilıcalı’nın, “Hilal Cebeci’ye asla program teklif etmedim” sözleri üzerine Cebeci’den benzeri yanıt geldi. Kısaca aktarıyorum:

Fatih As,
Ego tıpkısı şeyleri kafasına takmayan, eğlenen, gülen, hayatı haddinden fazla ciddiye almayan biri olsam de, benim da duygularım var. Görgülü olmayabilirim, rastgele şeyi bilmeyebilirim amma insanlara istinkâf etmek duymayı ve haddimi bilirim. Ego katiyen dolma söylemem. Benim avlu felsefemde çıkarları için domates dolması izah etmek yoktur. Bundan aynı kamer önceki beni Gökhan Şükür aradı. Bana Dünya’un Yok Hakeza Dans’ın ikincisini yapacağını, katılmamın benim için iyi olacağını söyledi. Ego bile ‘Boynumda ülkü var, lacerem tamam’ filan dedim. Gökhan ‘Çok mebzul olur’ dedi, hassaten alacağım paraya büyüklüğünde herhangi bir öz konuşuldu. Gökhan, ‘Acun çok yükseldi Hilal. Çok ferah tamam Alem’in de olması, diyor’ dedi. Başkaca ‘Bak deminden okey dersin, sonra vazgeçersin beni utangaç etme’ dedi. Daha bilahare bile belki on misil konuştuk. Başkaca ayrımsız keresinde Esat’la aradılar beni.
Elan sonraları ego Twitter’dan ‘Namevcut Böyle Dans’tayım’ deyince, Gökhan aradı.
‘Acun haddinden fazla sinirlendi’
dedi. Seçme molekül Acunmedya’dan açıklanırmış efendim, kimesne kafasına göre akıntı edemezmiş filan. Basına izah yaptılar. ‘Alem kadroda yok’ diye.
Beni özlük yerinize koyun. Sizi biri şarlatan durumuna düşürürse n’aparsınız, ben bile tabii adına gerçekleri yazdım. Sonradan Gökhan beni aradı ‘Bundan sonraları Acun açıklama yapmayacak, sen dahi etme lütfen, arada kaldım’ dedi. Okey dedim.

Ego sustum amma Acun susmadı, aradan on ahit geçti. Kenan Erçetingöz’ün programında hem da konuyu kendisi açarak gine beni yalanladı, ego gine tepki verdim. Sonsuz bana ‘Kendi kendine kadın güvey oluyor’ derse ben bile muhik olarak kendimi savunmayayım mı! Lütfen kendinizi benim yerime kucak, böyle bir hükümsüzlük yapılsa n’apardınız. Bana teklif geldiğinde bu programın yeniden yapılacağını üstelik bilmiyordum. Bu büyüklüğünde olağan ayrımsız şeyi böylesine abartmasını anlayamıyorum.
Sevgilerimle. Alem Cebeci.”

Bu olaydan benim anladığım şudur:

Teklifi özne Dünya Ilıcalı değil, Gökhan Şükür.

Şimdi çekişme edenler ise Ayça Cebeci ile Dünya Ilıcalı.

Gereksiz yere.

Fatih Altaylı

Bir Cevap Yazın