Fatih Altaylı ‘Yeni Başbakan’ı zar etti…

Gazeteci Fatih Altaylı, 2015 seçimlerine kadar Bülent Arınç’ın Başvekillik yapacağını sonrasında ise Ahmet Davutoğlu’nun Başbakan olacağını yazdı.

Habertürk gazetesi Genel Nişane Yönetmeni Fatih Altaylı, köşesinde başbakanlık falına baktı. “İbre Davutoğlu’nu gösteriyor” antetli yazısında Yanlışsız Parti’nin istikbal gelen tıpkı ismiyle görüşen Altaylı, izlenimlerini aktardı. Işte o yazıdan ayrımsız kesim:

‘HÜKÜMET İLE ÇANKAYA’NIN ARASININ GANI OLMASI LAZIM’

“Erdoğan etken ve çıkışlı aynı Cumhurbaşkanlığı planlıyor. Hakeza bire bir durumda hükümet ile Çankaya’nın arasının ferah olması geçişsiz. Abdullah Bey böyle benzeri Başvekillik yapmaz” diye niteleyerek düşünüyorlar. Davutoğlu’nun ise daha ahenkli bir profil çizeceğini umarak “Davutoğlu” diyor hem vükela, hem teşkilat.

Yani Erdoğan Çankaya’ya çıkmayı lüzumlu ve bunu başarabilirse, Türkiye’nin yıpranmamış Başbakan’ı Ahmet Davutoğlu olacak kadar duruyor. Bunu söyleyenlerin tıpkısı de “küşayiş formülü” var. Ağustos 2014’ten yani Cumhurbaşkanlığı seçiminden önümüzdeki genel seçimlere büyüklüğünde geçecek 11 maaş süre için üstelik “Bülent Arınç formülü”.

Bir Cevap Yazın