Fatih Altaylı’dan Adnan Çelik’a hayret cevap

Aha Altaylı’nın Çelik’a cevabı:

Taraftarı ve üyesi bulunmaktan şimdi ve rastgele şeye rağmen itibar duyduğum kulübümün başkanı Adnan Çelik ’fecir geçmiş benzeri düşünce aldım. Diyor ki: “Kenar yazınızda kulübümüzde topçu alımlarında yolsuzluk bulunduğu imasını ortaya koymaktasınız. Galatasaray Spor Kulübü ’nde gücük benzeri süre de olsa 2. reislik yapmış tıpkı kimesne namına elinizde hiçbir hikmet yahut belge olmadan bu asıl ayrımsız imayı yapmış olma sorumsuzluğunda bulunmanızın türlü olmadığını düşündüğümüzden bu konuda cemaat olduğunuz hikmet ve belgeleri acilen tarafımıza göndermenizi irade ederim.”

KÜSTAHÇA AYNI YAZI

Küstahça ayrımsız üslupla yazılmış, Galatasaray ’ın dümen anlayışını gösteren tıpkısı güçlü. Bak Adnan Başbuğ… Galatasaray kıdemim, Galatasaraylılık kıdemim, senden ve balaban ihtimalle yönetimindekilerin çoğundan üstündür. Galatasaraylılığım dahi. Galatasaray ’bile kimin ‘sorumsuzca ’ hareket ettiği ise doğrusu hep camianın malumudur. Benim elimde doküman olsa zaten yayınlardım.

Fatih Altaylı köşesinde yer alan yazıda Galatasaray başkanı Polat’a verdiği cevapta şöyle tıpkısı benzetme kullanarak imada bulundu. “Hatırlar mısınız bilmem Gerçek Edes’in Engin civan’a söylediği ünlü ayrımsız hezel vardır hani ‘Rüşvetin belgesi mi peki’ diye başlayan” şeklindeki cümlesiyle Adnan Polat’a benzetme eliyle hakaret etti.

EDES VE CİVAN ARASINDA GÜZEŞTE DİYALOG

Türkiye’nin mail tarihine “civangate” olarak sabik, vergi skandalı türkçe’ye ayrımsız “deyiş” kazandırmıştı: “Rüşvetin belgesi mi evet?”

Sözkonusu olayla ilgili anlatımlara göre, Mevsuk Edes, sahibi olduğu eska Yapım aracılığıyla Emlakbank’a yaptığı inşaat ve sattığı arsanın bedeli olan 120 milyon doları öğrenim söylemek istediğinde umum müdür Açık Deniz Civan, Edes’in talebini 3.5 milyon dolar vergi karşılığında yapacağını söyledi. Civan’a istediği rüşveti veren Edes, parasını alamayınca devreye dündar tığ, alaattin Bıçakçı ve Misyon Kılıç girdi. Aha bu sürecin benzeri noktasında Engin Civan, Mevsuk Edes’e elinde benzeri alındı olup olmadığını sormuş, Edes dahi bu cevabı vermişti: “Rüşvetin belgesi mi tamam ulan pezevenk?”

ensonhaber

Bir Cevap Yazın