Fatih Altaylı’ya şantaj yapmakla suçlanan Ilgım Çil kim?

Fatih Altaylı ’yı tehdit ettiği iddia edilen Serap Çil kim? Habertürk ’ten önce çalıştığı Cumhuriyet ’te bozukluk işten atıldı? Işte onu tanıyanlardan dinlediğimiz iddialar.

Serap Çil iletişim araçları dünyasına Cumhuriyet Altını ’kap giriş yapıyor. Stajer olarak işe alındığında ölçüsüz merakı ile dikkatleri üstüne çekiyor. Onunla mesai yapanların aklında kalan Luis Vitton ayraç çantaları ve çılgın kıyafetlere olan merakı…

DEDİKODULAR AYYUKA ÇIKIYOR

Serap Çil ’in Cumhuriyet ’teki macerası “şantaj” iddiaları dolayısıyla akıbet buluyor. Aynı Habertürk ’teki kadar…

Cumhuriyet Altını ’te stajerlik fail Çil, sivil sosyete kuruluşları, dernek toplantıları kabilinden tezyifkâr çaplı haberlere gönderiliyor. Tıpkı müddet sonraları Ilgım Çil üzerine gazete ortamında türlü iddialar dolaşmaya başlıyor.

İddialara bakarak Serap Çil, gittiği haberlerde tanıştığı keyif sahibi isimlerle gazetecilik mesleği dışında veriş ihdas çabalarına giriyor. Bu kişilerden birlikte “maddesel” taleplerde bulunuyor.

CUMHURIYET ’TE ANLATILAN FENOMEN

Serap Çil ’in Cumhuriyet Altını ’cilt gönderilmesine ilişik argüman Fatih Altaylı örneğine haddinden fazla benziyor. İddialara göre Ilgım Çil, Tabipler Odası ’nın ayrımsız toplantısında tutumlu olan bire bir kişiyle bili marifetiyle tanışıyor. Daha bilahare bu kişiden özel taleplerde bulunmaya başlan Çil, tekrar iddialara bakarak istekleri karşılanmayınca bu kişiye “seni karından boşatırım” kadar zılgıt mesajları gönderiyor.

Bu görüngü Cumhuriyet Altını Gazetesi yönetimine iletilince gazete hızla Serap Çil ’in işine son veriyor.

HABERTÜRK ’E NASIL MODA YAZARI OLDU?

Ilgım Çil, Cumhuriyet Altını ’cilt kovulduktan çok güdük bire bir müddet sonra Habertürk Gazetesi ’nde moda yazarı yerine hareket buluyor. Cumhuriyet Altını ’teki bozuk faaliyet arkadaşları Serap Çil ’mağara stajerlikten moda yazarlığına terfisi karşısında şaşırıyorlar.

Fakat Çil ’mağara Habertürk ’teki macerası de analog şekilde bitiyor. Habertürk ’ad eklerinde röportajlar yapıp, Moda Polisi isimli köşeye imza atan Çil, tıpkısı süre sonraları gazete ile yollarını ayırıyor. Bu ayrılıktan sonra de Fatih Altaylı ’nın şantaj davası geliyor.

Bir Cevap Yazın