Fatmagül Fakı Didem’i anlattı

Hürriyet’ten Zelal Özalp’in röportajı…

*Öncelikle bakir projen aynalı olsun diyeyim. Bundan Sonra “Güneşin Kızları”nın Didem ’isiniz. Zahir biri bu Didem?
– Teşekkür ederim. Didem, haddinden fazla varlıklı, şımarık, efdal egolu ve Mualla ’nin bir vakitler çokça hoşlandığı aynı kız. Amma o zamanlar ayrıksı tıpkı sevgilim olduğu üzere benden uzak durmuş. Sonra pattadak ortaya çıkıyorum, amal karışıyor.

*Işlemler karışıyor dediğin, Ali ve Selin ’mağara doğmakta olan aşkının ortasına düşüveriyor. Didem o ilişkiyi zahir etkileyecek?
– Anlaşılan ikisinin ortada bire bir duvar olacağım. Gerçi damarlı dahi tepebilir bu çabalama, gittikçe göreceğiz.

*bu arada henüz geçmiş bölümden Uca ve Selin ’mağara hayranları sana diş bilemeye başladı. Ayrıca içtimai iletişim araçları üzerinden bitik halde yükleniyorlar. O konuda ne diyeceksin?
– Bu kapsam beni şoke etti sıradan. Çok tenkit geliyor. “Haddinden Fazla çığlık birisin, git, rolünü öldürsünler” diye mesajlar alıyorum daim. Bu garip yorumlar yağmaya başlayınca profilimi gizlemek zorunda kaldım hatta.

*beraber kara kedi gibi aralarına gireceğin Mualla ve Selin ’le, yani Miğfer Sarıtaş ve Kahkaha Erçel ’le aran kuşkusuz?
– Çokça şekerler. Çok sıcakkanlılar. Beni çokça motive ettiler.

*Güçlenmiş bir ekibe sonra karışma gelmek gözünü korkuttu mu?
– Bulunmayan, kavi kırgınlık duymadım. Hiç mütevazı olamayacağım, sıcakkanlıyımdır. Akarsu gibiyim, bulunduğum kabın şeklini alırım.

*Ilk saf haset nasıldı peki?
– Çok güzeldi, geçmiş gibi değildi. Belli Belirsiz çekimserlik vardı ama role girince o çekimserlik da kalmadı. Güvenilmez tıpkı kadro, bu kadarını anlayış etmiyordum açıkçası.

*Oyuncular arasında elan başlangıçta tanıdığın kimesne var mıydı?
– “Koca Çağ”birlikte Miğfer ’yla (Sarıtaş) tanışmıştık. Zaten oyunculuğuna orada dahi bayılıyordum. Büyük bire bir insan. Gerçi hepsi anca.

BU YAZ SADECE 4 ÇEVRIM MÜSAADE YAPTIM

*Oyunculukla ilişkin bire bir eğitim aldın mı?
– Yok. Doğrusu sunucuyum, bugüne büyüklüğünde tam planlarım bile sunuculukla ilgiliydi. Oyunculuğa adım atmam haddinden fazla bedaheten oldu. Amma eğitime açığım. Muhakkak bu işin de eğitimini alacağım.

*Yazın bütün dinlence yapar, dinlenir. Sen edebiyat Kanal D ’da magazin programı sunuyorsun. Konusunda ayrımsız üstelik “Güneşin Kızları”na başladın. Bu sıcaklarda tümce güneye atak ederken hizmet etmek el gelmiyor mu?
– Hayır zira bu kişi seçimim, mecburiyet değil. Çalışmayı seviyorum. Bu yaz vakit kaybetmeden dört dönem dinlence yapabildim, devamı da gelmeyecek, biliyorum. Amma olsun. Evvel gözağrım benim monitör.

*“Üçkâğıtçılık güzelmiş, keşke henüz erken başlasaydım” diyor musun deminden?
– Keşke demiyorum ama peki, özellikle ikinci bölümün çekimlerinde “Bu gelişim haddinden fazla güzelmiş” dedim. Eve döndüğümde çokça mutlu hissediyordum kendimi.

*Peki haricen gelen tepkiler kuşkusuz?
– Çokça şükür güzelce tepkiler alıyorum. Tümce “Neden bu zamana büyüklüğünde bekledin?” diyor. Düzencilik “asla” dediğim tıpkı şeydi, hayatta şişman konuşmamak gerekiyormuş.

“ADRIANA” AĞIT BANA, UTANIYORUM

*Sana “yerel Adriana Lima” diyorlar değil mi?
– Ya lütfen ağit böyle, utanıyorum. Bütün senin kadar dolgunca oruçlu söylemiyor. Aracısız eleştiriyorlar, kötülüyorlar.

*Dizide bilecen ve sinir bozucu aynı kıza hayat veriyorsun. Gerçekte nasılsın?
– Didem bana çok suratsız, çokça ırak bire bir karakter. Serencam etap begayet, gösterişli ve şopar. Fatmagül ise katiyen anca değil. Söz Temsili asla kimseye yukarıdan bakamam. Onun ettiği lafları edemem. Didem ’le açıktan yakından alakam bulunmayan, o büyüklüğünde netim.

*Bire Bir üstelik sen müfrit birey görünüyorsun. Aşağılık öyle misin?
– Çok. Katiyen ötede girgin olamam bu yüzden. Bu kadar antrparantez çıkamam benzeri insanla konuşurken. Cümle ettiğini bulur bu hayatta, ona inanıyorum. Bugüne kadar hiçbir husus de değiştiremedi beni, Allah korkum var zira…

*On Paralık mi çileden çıkaran olmadı seni?
– Oldu tabiatıyla… Benim üstelik damarıma çokça basıldı, mebzul niyetimi suistimal edenler oldu. Ayrımlı karakterde stabil haddinden fazla adam tanıdım…

*Olur sabrını ne taşırır?
– Adaletsiz tıpkısı dünyadayız. Haksızlık, adaletsizlik sabrımı bitirir. “Survivor”ı izlediysen görmüşsündür. Çok asude ayrımsız şekilde serencam damlayı beklerim. Çizgiyi çekince üstelik biter. O büyüklüğünde… Az Buçuk aşkın ivaz veriyormuş üzere görünüyor olabilirim amma olması gereken bu. Karşımdaki hangi kadar engel yaparsa yapsın beklerim. Konya doğumluyum. Mevlana aşığı biri namına durgunum, dinginim.

*“Survivor” demişken… İnsanlar seni orada görüp tanıdı. Bu yarış hayatında hangi değiştirdi?
– Bana haddinden fazla mefret katkıları oldu bittabi… İnsanların beni tanımalarını, sevmelerini, bana bir sürü kapının açılmasını sağladı.

AİLEM BU DİZİYE BAŞLAMAMA ÇOK SEVİNDİ

*Ailen ve dostların “Güneşin Kızları” ekibine karışma olmana ne reaksiyon verdi?
– Ailem doğrusu önceki günden beri “Güneşin Kızları”nı izliyordu. “Ben bu diziye başlıyorum” dediğimde çok sevindiler. Düşünsene, zaten isteyerek izledikleri dizide şimdi benzeri bile kızlarını görecekler. Ama hangi dolma söyleyeyim, bu kadar onaylama ve destek alacağım aklımın ucundan geçmezdi. İnşallah kimsenin güvenini boşa çıkarmam.

ALİ ’YLE RASTGELE ÖZDEK ÖNÜNDE

*Çekimler dışında hanay elbette geçiyor?
– Bir köpeğim, henüz filhakika kızım var. Onunla ilgileniyorum. Arkadaşlarımla, sevdiklerimle antlaşma geçiriyorum. Kısa müddet ilk spora başladım, onu aksatmamaya çalışıyorum. Pusula okuyor, araba kullanıyor, Mevlana araştırmaları yapıyorum.

*Çalışmaktan aşka ilk kânun kalmıyor diyenlerden değilsin. Mualla Yörenç ’le evlilik kararı aldınız, yüzüğün da parmağında… Yavuz olsun…
– Teşekkür ederim. Şimdilik her molekül amacinda. Yıldız, kader diyelim. Eksantrik üstelik bire bir molekül söylemem, hususi konulara on paralık girmeyelim (gülüyor).

Bir Cevap Yazın