Fazıl Say’dan elem yay aynı makale!..

Hürriyet’te meydan kayran habere göre bu yıl 7 – 29 Kasım tarihleri beyninde 15’incisi düzenlenecek Antalya Piyano Festivali’nde Fazıl Mesai’ın genel danışma yönetmenliğini yapıp yapmayacağı ağız dalaşı konusu olmuştu.

Antalya Büyükşehir Başkanı görevine YANLIŞSIZ Partili Menderes Türel’in seçilmesinden sonra piyanist ve besteci Fazıl Mesai, festivalde fariza almayacağını açıklamıştı. Fazıl Himmet ’ı inandırma etme çalışmaları devam ederken Hıncal Uluç, saftirik nahiye yazısında festivalin organizatörü Değer Dursun ’a seslenerek “Gerçeği açıkla Valör” yazdı.

Bu abece üzerine yayınladığı yazı ile tartışmaya karışma olan Fazıl Mücahede, “Menderes ile oturulmuş tıpkısı rakı masasında ‘Gürer yönetmen olsun, Hıncal üstelik matbuat danışmanı olsun’ diye niteleyerek zat kendinize kararlar alıyorsunuz ’ yazdı.

Işte Fazıl Emek ’ın konuyla ilgili kaleme aldığı o makalenin hacısı hocası;

Antalya’daki esas hangi?
( Piyano Festivaline de kirli tıpkı siyaset bulaştıranlar üzerine)

Yâran;
Eder Dursun ve ego Antalya’daki Festivalimizden ayrıldıktan bilahare, bu konuyla ilgilendiren bir nice molekül deniyor elbette. Kebir olan falsolu benzeri molekül denmesin, bu bahis, Türkiye’nin bire bir kentinde aynı tavazzuh projesiydi gerçekte, sizi sıkmış olmasın, ama kavisli bir kadar da tarihe düşmesin isterim.
Sizi sıkılamak istemiyorum bu konuyu uzatıp. Amma ahcar yerine otursun, gerçekleri bilin,
ben notumu düşeyim…
Deminden;
Hıncal Uluç bugünkü nahiye yazısında der ki; “Fazıl gerçekleri bilmiyor, ona Şayan gerçekleri açıklamamış, o açıklamazsa erte ego açıklayacağım”.
Sabahleyin aradım konuştum Hıncal ile… Kimsenin bilmediği hiç bire bir şey demiyor.
Söyledikleri zaten hepimizin bildikleri…
Der ki;
“Bedel, belediye reisi Menderes Türel’i inandırma etmemiz üzere Gürer Aykal ve beni kişi çağırdı Antalya’ya”.
Bu doğrudur birlikte, Porte, -ihtimal az buçuk Küçük Asya mahcupluğundan tekmil anlatamamış tür derdini- “Festival olduğu kadar devam etsin şeklinde inandırma edin” , emretmek istedi.
Size “tüm kararları verin- ne yaparsanız yapın” yetkisi falanca da vermedi. Vermez ve veremez dahi elhak..
Siz hangi yaptınız sonuçta?
Hangi Eder’in ne dahi Fazıl’ın olmadığı ayrımsız ayrıksı toplantıda öz kendinize, “Gürer Curcuna yönetmeni olsun, Hıncal üstelik matbuat danışmanı olsun” sonucunu çıkardınız..
E bu da, haliyle hem bizlerin hem da insanların tepkisini çeker…
Fazıl’ın fikirleri, Antalya’da, sanatı halka, gençlere, okullara, sokaklara taşıma konusundaki deneylerini, dünyadan müzisyenleri davet etmesini, genç yetenekleri desteklemesini, Eder Dursun ve ekibi (Ege ve diğerleri ile) yer kusursuz şekilde aranjman namına kişi geçirmiştir, bu işi dünya çapında ayrımsız şıklıkta sunmuştur ve o yüzden Antalya Piyano Festivali -bu festivali bilici- herkesin sevdiği, ayrımsız bellik olmuştur.
..
Benzeri Festival temas yerde evet. Kebir olan kuşkusuz yapıldığıdır.

Şu serencam aylarda, Kıymetiharbiye Dursun yazık, havada taklalar atmadığı kaldı şu işi ongun tıpkı şekilde fasletmek amacıyla ama boşu boşuna.

31 Mart intihap gecesi, Antalya AKP’nin oldu, bu gelişim bitmişti…

Ongun bir gazeteciden beklenilen şu; -abes ver deminden arada çırpınan Kıymet Dursun’u-

1-AKP yukarıdan Menderes Hukuki’e Fazıl Emek’ın uzaklaştırılması için madem gravite yaptı, ilk o zihniyeti eleştireceksin bacanak. Benzeri Curcuna’in içine birlikte politik dokunaklı ve siyasal nefret tıkıştırıp “yaratan” değil “yıkan” olanları eleştireceksin. Evire Çevire bitmeme eden ayrımsız işi bozanları eleştireceksin. Kendinden olmayanları her daim kaldırılmış etme mekanizmasını, aynı piyano festivaline birlikte siyaset bulaştırılmasını eleştireceksin.

2- Menderes Türel’i eleştireceksin. Mademki “tepeden” gelen külfet var ve elinde çokça üstelik bereketli giden tıpkısı medarı övünme Curcuna var, o çözecek, o arayı bulacak. Bulamadıysa beceriksizliğidir, hisse senedi bitirememesidir, halktan yana olamamasıdır. Yukarıdakilere “Bu curcuna böyle dolgunca işliyor hempa, bırak kalsın böyle bitmeme etsin ” da diyememesidir… O yüzden Menderes Türel’i eleştireceksin.

3- Gürer Aykal’ı yerle benzeri etti diyerek Fazıl’a kızıyorsun. Tükenik .. Fazıl’a kız. Valör’e değil. Haysiyet’in hangi alakası var benim kendi, sayfamda yazdıklarımla? Yani, Gürer’e kızmamam, fon kırıklığı duymamam elbet tür olur? İnsanlara “Atatürk rozetin namevcut” diye niteleyerek melamet çekici eş, Antalya AKP ile gelişim yapıyor, hem birlikte bizim şutlanmamıza seyrederek, “onlar gidince tığ devam ederiz” opurtinizminde, yıllardır büyüttüğümüz evire çevire bir festivalimizi, eserimizi, bizim elimizden alarak, e kusura dikiz amma ki olsa kızar.. Elan doğrusu kırılır… Menderes ile oturulmuş bire bir rakı masasında “Gürer direktör olsun, Hıncal bile basın danışmanı olsun” diye niteleyerek zat kendinize kararlar alıyorsunuz, on paralık mi düşünmediniz yahu bunu ki akseptans fehamet diye?
Sonra da “bizi buraya Değer çağırdı” diye yazılar döşeneceksin.. Ne alakası var Valör’in olmadığı masada filhakika kararları almışsınız…

4- Menderes Türel, “Curcuna Fazıl Mesai’sız dahi devam porte” dedi.. Doğrusu orada seçkin öz belirlendi. O ne bunu dedi onu araştır.

Fazıl HIMMET

Bir Cevap Yazın