Fazla kilolar meni kaymasına bozukluk cins!

CİHAN’da düzlük düz habere bakarak uzmanlar, öncelikle çok kilolardan kurtularak ülküsel kiloda kalmanın belen kayması açısından majör olduğunu söyledi.

Akıntı kabiliyetini sınırlayan bel kaymaları, manuel terapi diyerek adlandırılan umum manevraları ile giderilebildiğini söyleyen Memorial Wellness Metin Yaşam Merkezi Manuel Tıp Bölümü ’nden Dr. Mukavemetli Bahtiyar, işaret kayması ve tedavisi karşı bilgi verdi.

Dr. Bahtiyar, omurlardan birinin ayrımsız altta omurun konusunda binmesi ile oluşan işaret kaymalarının oluştuğunu belirterek, bu durumun ayakta dururken evet dahi yürürken kasaba yaşanan dayanılmaz ağrılar, bacaklarda dert, inikat ve yanma hissine bozukluk olduğunu söyledi. Işaret kaymalarının kadınlarda erkeklere bakarak elan yoğun rastlandığını kaydeden Bahtiyar, “Gelişim ve içtimai yaşamı kontra etkileyen kocaman tıpkısı sorun olan işaret kaymalarından tevakki etmek için bazen ferdî önlemlerin alınması önemlidir. Öncelikle çok kilolardan sıyrılmak ve ülküsel kiloda dinmek önemlidir. Çılgın ve bilinçsiz denge kaldırmaktan kaçınılmalıdır. Gelecek yaşlarda vücuttaki kemik ve bağlardaki yıpranmaları çelmek amacıyla beyin, sırt, meni ve kural kasları güçlendirici egzersizler yapılmalı, günce yaşam aktiviteleri düzenlenmelidir.” dedi.

Belen kayması durumunda umum yordamıyla yapılabilen el kitabı terapi için üstelik hikmet veren Dokuz Canlı Bahtiyar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Meni kayması canlı hastaların aynı kısmında asıl ve eklemlerindeki veca ve fonksiyon bozuklukları her cerrahi operasyona gerek kalmadan giderilebilir. Birinci ve ikinci basamak meni kayması dinç hastaların kök, adale ve eklemlerde oluşan ağrı ve fonksiyon bozuklukları yemeden içmeden elle yapılan bazı hususi tatbikat ve hareketler uygulanarak manuel sağaltım yöntemi ile otama edilebilmektedir. Umum becerileri mucip kaçıngan fakat beceri hareketlerle yapılan el kitabı tedavi, muvaffakiyetli sonuçlar sağlamakta ve hastaların yaşam konforunu yükseltmektedir. Burada ilgi edilmesi müstelzim yeryüzü şanlı bekçi, el kitabı terapinin bu konuda bilirkişi kişilerce ve donanımlı merkezlerde yapılması gerektiğidir.”

Bir Cevap Yazın