Fenerbahçe’den çifte harekat

Takvim’üstelik meydan düz habere göre UEFA Avrupa Ligi’nde bir arka tuğra yükselen Fenerbahçe bu mevsim 3 kulvarda ansızın mücadele verecek.

Komutan Ermiş Yıldırım’ın bu sezon alelhusus Avrupa’birlikte nazik başarıya imza atmak istediği ve bunun için devre arasındaki küşayiş aktarma döneminde Solgun-Lacivertli ekibin kadrosunu pekiştirmek üzere kolları sıvadığı tabir ediliyor. Ilk adına bonservisi Monaco’da olan ve Chelsea’dahi kiralık kendisine gestalt giyen Radamel Falcao’yu kadroya katıp ileri uç oyuncusu hattını perçinlemek istiyor.

Chelsea’de tarz şansı bulamayan Falcao’nun aktarma şansının on paralık dahi düşük olmadığı belirtiliyor. Detaylı süredir Fenerbahçe’nin gündeminde olan Valencia’nın Cezayirli salim kanat oyuncusu Feghouli’den da vazgeçilmiş değil. Bu futbolcunun transferi çevrim ortada gerçekleştirilmeye çalışılacak. Kontra halde sözleşmesi haziran 2016’birlikte bittiği amacıyla sezon sonu beklenenecek.

FENERBAHÇE UEFA’DAN KARŞILIK BEKLİYOR…

Başbuğ Yıldırım’ın lüzumlu görülmesi halinde orta sahaya bir kader ismin alınmasına birlikte yunak baktığı rapor ediliyor. Ancak bu para aktarımı ileri uç oyuncusu transferi kadar rüçhan değil. Fenerbahçe’nin Avrupa’de kupa kaldırmasını çokça arzulayan Yıldırım’ın maddesel açıdan da fedakarlık yapmaya amade olduğu ve pahalı bire bir transfere müsaade verebileceği belirtiliyor. Ama öncelikle finansal fair play üzere 4 Aralık’ta müzakere yapılan UEFA’dan karşilik gelmesi bekleniyor.

Bir Cevap Yazın