Fenerbahçe’den Guarin bombası

Takvim’de vadi kayran habere göre Fenerbahçe, sakatlığı zımnında sezonu kapatan Meireles’in yerine Fredy Guarin’i takıma vermek amacıyla harekete geçti.

İnter’in karşılaşma başı ücretler hariç almanak 3.2 milyon Euro maliyeti olan Guarin’den ayrılmak istediği ve bu nedenle Kolombiyalı oyuncuyu harcamak istediği belirlendi. Fenerbahçe yaklaşık 7 milyon Euro bonservis ücreti olan Guarin’i kiralamak amacıyla Makarnacı kulübünün kapısını çaldı. Guarin’i harcamak talip İtalyanlar’ın Fenerbahçe’den gelen kriralık teklifini kabul etmek amacıyla süre istedikleri öğrenildi.

Guarin’in almanak maliyetinden boşanmak isteyen İnter şayet bire bir alıcı bulamazsa Guarin’i sezon sonuna büyüklüğünde Fenerbahçe’ye kiralalayabilir. Guarin’i isteyen kulüplerin ortada Juventus’un olduğu öğrenildi.

TERRANEO’NUN İLİŞKİLERİ BELİRLEYİCİ OLACAK

Juventus’un Guarin’in yıllık maliyetini haddinden fazla bulduğu ve bu nedenle Kolombiyalı oyuncunun Juve’ye gitmesinin üstelik yumruk olduğu belirtildi.

Fenerbahçe Sportif Direktörü Terraneo’nun İnter ile yakın ilişkilerinden belde bu transferin gerçekleşme olasılığının yüksek olduğu vurgulandı. Soluk-lacivertliler, İtalya’dan gelecek yanıta göre Meireles’in yerine alınacak aktör üstüne kez haritasını ona bakarak belirleyecek.

Bir Cevap Yazın