Fener’de yadırgatıcı baskın planı!..

Harf adı Fırtına

Takvim’bile düz düzlük habere göre Süper Lig’in 13. haftasında bu akşam Trabzonspor’u mihman edecek olan Fenerbahçe, bu mukavim pik hemen fiziksel değil ruh bilimsel alarak bile hazırlandı.

Futbolcularına daima yerine karşılaşma taktiğini anlatan Sarı-Lacivertli ekibin ustalık patronu Vitor Pereira’nın “Alışılmamış baskın” planı olduğu bildirildi. Futbolcularından pik sıkıntı kabilinden başlamalarını talip Vitor Pereira, “Esasen tekrar söylüyorum. Kapanacaklar ve kontratak futbolu oynayacaklar. Bu palanlarını çözmemiz amacıyla golü er bulmamız icap. Itidalli sahada topun yönünü hızlı ve yerinde tıpkı şekilde çevirerek dengelerini bızalım. Presle tümden kapalım ve gol yollarında riskli paslarda intişar sağlayalım. Onları kermen önlerinden çıkarmamız ister” dedi. Fenerbahçe kaptanları Volkan Demirel ve Gökhan Arzu üstelik bando arkadaşlarını bu mehabetli pik ekstra güdülemek üzere himmet gösteriyorlar. Özellikle yabancı futbolculara pik önemini anlatıyorlar.

FENERBAHÇE MUTAT 4-3-3 İLE SAHAYA ÇIKACAK

Volkan Demirel ve Gökhan Umu’ün takımdaki yabancı yıldızları, “Bize karşı ekstra ayrımsız motivasyon ve coşkunluk ile oynayacaklar. Bunu hepimizin bilmesi gerek. Tıpkısı bitiş maçına çıkıyormuş kabil derişik ve disiplinli olmamız lazım” diye uyarılarda bulunduğu ifade ediliyor.

Maça 4-3-3 sistemi ile çıkması muhtemel Fenerbahçe karşılaşmaya biricik santrforla çıkacak. Maçını gidişatına bakarak Van Persie ve Fernandao’nun çift forvet yerine ilerleyen dakikalarda sahada kayran alabileceği anlatım ediliyor.

Pik Robin Van Persie ile başlanması bekleniyor.

Hollandalı futbolcunun fizik kondisyonunun giderek yükselmesi ustalık heyeti olağandan umutlandırıyor.

Bir Cevap Yazın