Ferişte Baykal ve Özkan Hedef diziye ongun gelmedi mi?

Diziler, makul transferlerle ellerini güçlendirir, eksiklerini giderir, seyircilerinin karşısına elan dinç şekilde çıkmayı amaçlarlar. Çoğu antlaşma de bereketli hesaplanmış hamlelerle, bu hedeflerine ulaşırlar.

Kıvanç Tatlıtuğ ’un bakir sezonun evvel dört bölümünde Ezel ’e kattığı ivme, daha hafızalarda tazeliğini koruyor. Türk Malı de bu yıl ayrımsız yolu izledi. Şafak Sezer ile Binnur Kaya ’nın sırtlandığı diziye, iki ateş parçası âdem, Melek Baykal ile Özkan Garaz eklendi.

Ben da onlara aktarma yapmalarını başvuru etmiştim; hatırlarsınız. Ama Binnur – Sezer ikilisine enerji katacak, onlarla paslaşıp dizinin lezzetini iyicene tatlandıracak Açık Deniz Bonjur kabil tıpkısı âdem önermiştim. Tabiatıyla ne Ferişte Baykal ’ın, ne birlikte Özkan Murat ’un oyunculuklarını tartışacak değilim. Ama olmadı; bu iki ismin transferi, Türk Malı ’nda tutmadı.

Tam de bilakis Binnur ile Şafak ’ın rollerinin azalmasına ve dizinin matematiğinin bozulmasına yol açtı. Ve pazartesi gecelerine nitelik vuran dizide, eskimemiş sezonun ilk haftasından itibaren reytinglerde vazıh aynı düşüş yaşandı. Temas güzeşte hafta daha bile kalan bire bir düşüş…

Bana sorarsanız önlerinde durumu toparlamak için beş altı haftaları var. Ya yıpranmamış isimlerle eskileri kaynaştırmayı başarıp bayrı seyircilerini yeniden kazanacaklar. Ya dahi reytingin aslanın midesinde olduğu pazartesi gecesinde, sıra savaşında arada kaybolup, doğru bire bir görüntülük hatırası olarak kalacaklar. Yumruk, hoşur dahi işleri demincek çokça yumruk.

’ÖYLE AYRIMSIZ GEÇER ZAMAN KI ’ BU SEZONUN GENIŞLIK BAŞARILI İKİNCİ İŞİ

Suçu Ne diyerek. Kendini ilk adına onlar ispatlamıştı. Bu yılın bir ayrıksı en başarılı işi dahi, şimdiden adını reyting listelerinin en tepesine, seyircinin yüreğinin ta içine yazdırmayı başardı: Anca Bir Müstehap Zaman ki… Bunu, bilcümle oyuncularıyla adeta kül kayran edisyon işleyen dayanılmaz oyunculuklarla başardılar herhangi bir şeyden geçmiş. Anlattıkları öyküye seyirciyi inandırdılar.

Hat D ile atv arasındaki dizi film savaşında, Yol D adına haddinden fazla heybetli aynı hareket yaptılar. Etrafınıza bakın, şu sıralar tümce onlardan bahsediyor. Bire Bir dizinin başarılı olmasının yolu da, seçme şeyden önceki fısıltı gazetesinde manşete çıkmaktan geçiyor. Işte bunu başardı Öyle Bir Beğenilir Antlaşma kim… Emeği geçenlerin ellerine sağlık, eksantrik hangi demeli…

Memet Güler

Bir Cevap Yazın