Ferit Şahenk’in yeni hedefi!…

Yiyecek-içmece sektörüne yaptığı yatırımlarla son döneme damgasını vuran Tekevvün Holding’in patronu Ferit Şahenk, rotasını cümbüş sektörüne çevirdi. Portföyündeki lokanta sayısını 82’ye çıkaran, akıbet namına Londra’nın dünyaca ünlü lokanta zinciri La Petite Maison’u İstanbul’a getirmeye hazırlanan Şahenk’in serencam hedefi ise rastgele sene domestik ve ecnebi onlarca yıldızın tayf aldığı Parkorman oldu.

500 dönümlük arazi

Şahenk, konser ve festivallerin yanı sıra kurumsal etkinliklere de eş sahipliği eden, 10 bin güç kapasitesiyle İstanbul’un genişlik koca konferans merkezlerinden Parkorman için Beşiktaş’ın çarkıt Başkanı Başkumandan Iri ile masaya oturdu. Şahenk, Başkumandan Anaç’nin şirketi Veli Turizm ve Yurt Yatırımları şirketinden pay almaya hazırlanıyor. Ege Turizm, bilindiği için içinde Parkorman’ından bulunduğu Fatih Ormanı’nı 29 yıllığına kiralamıştı. 500 dönümlük araziyi da havi Maslak’taki Fatih Ormanı bünyesinde bin 600 metrekarelik yüzme havuzu, üslup ve çiftteker parkuru, piknik alanı ve piyes dahi bulunuyor.

Central Park üzere yapacaktı

Doğuş Holding’in Yönetim Kurulu Ferit Şahenk’in işbirliği yaptığı Serdar Iri, bu araziyi kiraladığında Fatih Ormanı’nı Londra’daki Hyde Park evet bile New York’taki Central Park üzere bire bir format haline getireceğini duyurmuştu.

MEDYARADAR

Bir Cevap Yazın