Fert gerilimler insanı fıtık ediyor!..

İHA’da düz alan habere göre çap, sıkılmış kasların, nazik ölçüde duyguların etraflı mütemadi tabir edilememesi sonucu ortaya çıkan vâsi benzeri araz olduğunu anlatım eden El Kitabı Terapi Uzmanı Dr. Büyük Şahabettinoğlu, bu gerilimler sonucu omurgadaki kasların zayıflayarak meni ve dal fıtığı oluşumunun kolaylaşmakta olduğunu söyledi.

Sorumluluk ve beldeki sıkça tekrarlayan ağrıların hafife alınmaması gerektiğini rapor fail Şahabettinoğlu, boyun bölgesinden kolalama ve ellere vuran tıpkısı dert ile karşılaşıldığında sorumluluk fıtığı, belen bölgesinden bacaklara vuran dert ve uyuşmaların sonucunda ise meni fıtığı olma olasılığının erdemli olduğunu söyledi. Yapılacak tetebbu sonucu konulan teşhise göre uygulanacak makul tedavinin ileride oluşabilecek riskleri ortadan kaldırabileceğini unutmaması gerektiğinin altını çizen Şahabettinoğlu, “Günlük hayattaki keder ve sorunlarla zihnin sonsuz meşgul olması sağlığımızı kontra yönde etkileyerek vücudumuzda ayrımsız bando rahatsızlıklara bozukluk olmaktadır. Sivri can evet birlikte zihinsel gerginlik altında olan insanların zihinlerindeki olumsuz yüklenmeler ve can gerginlikler, aynı fiziksel yük taşıyormuşçasına bel kemiği çevresi kaslarda evvel mikrospazmlara, kasılmalara, henüz bilahare omurlar arası disklerde aşınmalara ve meni ve dal fıtığı oluşumuna istinatgâh hazırlamakta evet üstelik bu oluşumu tetiklemektedir. Sakim, sıkılmış kaslar, nazik ölçüde duyguların mufassal mütemadi tabir edilememesi sonucu ortaya sâdır geniş benzeri belirtidir. Havas ifade edilmeyip bastırıldığında vücudumuzda gerilim oluşmasına bozukluk peki. Muayyen duygular farklı kas gruplarını etkilemektedir. Örneğin hayatta engellenme, sık ve tez parlama, affedememe kabil duygular boyun ve çiğin kaslarında gerilime neden olmaktadır. Bu gerilimler sonucu omurgadaki kaslar zayıflayarak belen ve sorumluluk fıtığı oluşumu kolaylaşmaktadır” dedi.

Manuel tedavi (elle otama) yönteminin Türkiye ’üstelik haddinden fazla biraz uzman doktor yoluyla bilinip uygulandığını ifade fail Şahabettinoğlu, “El Kitabı sağaltım hafif vakalarda 2-3, ılımlı vakalarda 4-6, müstakbel vakalarda ise 8-10 vizyon sürüyor. Tedavi ise 3-5 gün aralıklarla uygulanarak gerçekleştiriliyor. Bu tedavi sistemi ile yüzde 98 züğürt iyileşti. Çabucak yüzdelik 2 operasyon gerekebiliyor. Tıbbi namına gerekmedikçe cerrahi müdahale uygulanmaması gerekiyor” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın