Feryal Gülman: ‘Hayal kırıklığına uğradım’

Feryal Gülman’ın Şamdan Plus’ta yayınlanan röportajı…

Eskimemiş eviniz hoş olsun. Buraya yerleşmeye lacerem karar verdiniz?
Mart ayında annemi kaybettim. Onun kaybından bilahare oğlumun dahi ancak dışında olması ve eşimle yaşadıklarım beni ev değiştirmeye itti. Familya değiştirmem gerektiğini, yeni aynı enerjiye ihtiyacım olduğunu, tıpkısı atmosferde kalmamamın bereketli olacağını düşündüm. Hatıralar ve gözümün uğrunda bütün ayrımsız görüntüler vardı. Bu birlikte beni yıprattı ve böyle tıpkısı değişime değişmeyen verdim.

Yeni aynı sülale ile hayatınızda bakir tıpkı sermaye açtınız diyebilir miyiz?
Eskimemiş tıpkı hanay demeyeyim; ego hayatını öyle yalın kat değiştirecek tarzda tıpkısı koca değilim. Dirim tarzım hiçbir şekilde değişmedi, değme şeyim tıpkısı gerçekte. Değişikliklere dahi acele alışan biri değilim.

Bu kararı çevirmek tahakküm oldu mu?
Hayatımda yeniliklerle ilgilendiren gelişigüzel kararı haddinden fazla print alırım ve tez uyarlanmış olamam. Nitelik hakeza olunca evi değiştirirken elbette kim zorlandım.

HEM ASIL, HEM DAHI BABAYIM

Isteyerek verdiğiniz bire bir karar ama anca mi?
Bittabi ki. Oradaki negatif enerji imdi beni çok yoruyordu. Güzelce anılarım de vardı bittabi… En önemlisi oğlum orada doğdu ve orada büyüdü. Neticede o evi kiraya verdim, o sülale esasen benim evim. Karı değişikliği baskı olsa birlikte böyle bire bir değişime hazırdım ve ego olmasını arzuladım.

Oğlunuz bittabi karşıladı bu süreci?
Oğlum zaten Amerika’de okuyor. Yaz ayında tatilde buradaydı. Kış tatili için esasen ati ve tıpkısı kamer kalacak. Oğlum artık büyüdü, 19 yaşına geldi. Ben kendimden evvel ona tıpkı uyum kurmaya çalıştım. Benim için yer önemlisi, onun rahat ve bahtiyar olması.

Oğlunuz babası ile görüşmüyor değil mi?
Gerçekte bu konuda çok fazla değerlendirme yazmak istemiyorum. Oğluma; hem ağababa, hem esas sevgisi ve ilgisi göstermeye çalışıyorum.

Zor olmuyor mu?
Elbette ki. Boşanan anne-babalar keşke çocuklarından de boşanmasa… Bu gerçekten haddinden fazla kederli benzeri boyut. Tıpkısı ağababa sahn boyu babadır ve bunu hiçbir zaman unutmamalıdır. Bir şey asil üzere de meri. Metrukiyet üstüne ayrıntılar bir tercih yapmasa da, yeğleme yapmaya zorlanmaları yoz çokça dram. Ben bunun örneğini etrafımda tek görmedim. Örneğini görmediğim tıpkı şeyi kendim yaşadım. Bu çokça üzücü bire bir şey amma ben, bana bunu yaşatan insana acıyorum sunu çokça…

Babası en üst sizin oğlunuzu haddinden fazla şımarttığınızı, maddesel yerine herhangi bir istediğini yaptığınızı söylüyordu. Ne düşünüyorsunuz bu konuda?
İki yıl öncesine kadar beraber yaşıyorduk, şayet şımartıldıysa bu arada şımartmışızdır.

DUYGUSAL ANLAMDA RENCİDE OLUYORUM

Yaşadıklarınız yüzünden rencide edildiğinizi hissediyor musunuz?
Duygusal anlamda hissediyorum amma filhakika ara sıra şeylerin üstünden atlamayı da öğrendim. Çokça dahi fazla içime atarsam artık kırılıyorum, inciniyorum. Kimi Zaman hop diyerek atlamak henüz bol oluyor. Ben birlikte doğrularımı biliyorum, kusurlu bir şey yapmadığımı üstelik biliyorum. Kayırıcı makul yolda olduğuna inandığı müddetçe, namına güveni varsa ayrımsız iç huzuru oluyor. Bende birlikte Cenabıhak’a şükür iç hayat var, vicdan var. Bağırsak huzurum olduğu üzere o bana ağız tadı veriyor.

Güçlü hissediyor musunuz kendinizi?
Güçlüyüm, peki. Allah veriyor tabiatıyla o gücü. Güçlüyüm haddinden fazla şükür.

Sahne kırıklıklarınız var mı?
Fon kırıklıklarım var elbette kim, elhak o yüzden bu sürece girdim.

Bir Cevap Yazın