Fıkra kadar bire bir fenomen…

27 yıldır magazin gazeteciliği yapmayıp, demo dünyasının ulaşılmaz sanılan yıldızlarını dışarıdan ve de uzaktan strateji ediyor olsam, belki ego birlikte hayranı olduğum ünlülerle tanışmanın dayanılmaz cazibesine kaptırırdım kendimi.

Yıllarca ünlülerle iç içe olunca, bir nice insanın imrenme ettiği şeyler bayağı geliyor size.
O nedenle bile gâh insanların, hayatlarında ilk defa bir yıldıza temas, onunla sohbet etme olanağı yakaladığında yaşadığı galeyan, sangılık değil, ama o heyecanla söyledikleri haliyle antika geliyor.

Setler meraklıların akınına uğruyor

Bir insanın, hayranı olduğu ünlüyle karşılaştığında ona iltifatlar yağdırmasını, ona övgüler dizmesini anlıyorum. Ancak arada bir ünlülerle hayranları beyninde öylesine diyaloglar yaşanıyor ki, temel şaşıran siz oluyorsunuz.

Fanatizm, bir insanın duyum organlarını bu büyüklüğünde mı yük altına alır diye niteleyerek irtical edemiyorsunuz. Bugün sıcağı sıcağına üç olay aktaracağım. Eminim o antlaşma hangi söylemek istediğimi daha bereketli anlayacaksınız.

Geçenlerde Yol D ’dahi başlayacak ‘Türkan ’ dizisinin çekimleri Heybeliada ’de yapılıyor.

Dizi ve film çekimi gelmek, ünlüleri yakından çalmak gelmek.

O nedenle gelişigüzel kategori kadar ‘Türkan ’ın çekimleri de meraklıların akınına uğruyor.

Hal böyle olunca bile ortaya böylesine ‘garip şeyler ’ çıkıyor.

Heybeliada ’daki tarihi lüp önündeki kalabalığı gören ılımlı buğulanmış tıpkı avrat, “Hangi oluyor burada?” diyerek dalar insanların içine.

Kendisi gibi meraklıların ortada olanı biteni alarga seyretmek kesmez onu.

“Ben hepinizden daha meraklıyım” deyip, kalabalığı yarıp, bedii yer öne.

Evin çıkmaz kapısını markajcı görevliye sorar, “Hangi var içeride?”.

Koliba Film görevlisi tüvana kız, şu yanıtı verir beceriksiz kadına: “Yakında Sınır D ’da başlayacak ‘Türkan ’ adlı benzeri kol var; Türkan Saylan ’ın hayatını anlatan. Onun çekimi var içeride.”

Amma bu karşılık kesmez ‘Genişlik amatör kadını ’, şöyle tıpkısı istifham henüz yöneltir görevli kıza:
“Kısmık bir hayranıyım, Türkan Saylan üstelik içeride mi?”

Vazifeli, ‘Bulunmayan ’ dese, muhtemelen ki adlı müşahede aşkıyla yanıp tutuşan meraklı avrat, “Hangi devir dirimlik?” diye niteleyerek sormaya bitmeme edecek, o nedenle “Türkan Saylan ’ı güzeşte sene kaybettik, siz bilmiyor musunuz”  deyip, arkasını dönüp gider.

Uca Eyüboğlu / Milliyet – Ana Yol

Bir Cevap Yazın